koszykówka / PLK paulinus - 18.12.2023 08:17
Zespołowe zwycięstwo w Warszawie!
autor: tkowTen mecz w wykonaniu Kinga Szczecin mógł się podobać kibicom! Było dużo zespołowego grania. Masa asyst i pełna kontrola nad wydarzeniami w Warszawie. Wilki Morskie wygrały 96:89.

Mecz zaczął się od fenomenalnej skuteczności w ataku Tony'ego Meiera. Amerykanin, który w końcówce ostatniego ligowego spotkania nabawił się urazu stawu skokowego był perfekcyjny. Trafiał zarówno z dystansu, jak i bliżej kosza.

koszykówka / PLK Bengoro - 10.12.2023 15:39
Emocje w Szczecinie
autor: tkow Sporo emocji w Szczecinie! Ostatecznie Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonał Kinga 85:81.

Ostrowianie rozpoczęli ten mecz od serii 0:7. Po chwili dzięki akcjom Aigarsa Skele i Davida Brembly’ego różnica wzrosła nawet do 14 punktów. To nie był koniec! Trafienie Michała Chylińskiego oznaczało aż 19 punktów różnicy. Ostatecznie po 10 minutach było aż 12:30. W drugiej kwarcie sytuacja całkowicie się odwróciła. King krok po kroku odrabiał straty - zaczął tę część meczu od serii 20:1! Po akcji 2+1 Zaca Cuthbertsona wychodził więc na prowadzenie! Później jednak ważne rzuty trafiali jednak Chatman oraz Skele - głównie dzięki nim pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:42.
koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki paulinus - 07.12.2023 09:34
Ludwigsburg pokonany! King z wygraną w #BCL
autor: tkowAleż obrona, ależ zwycięstwo! King Szczecin notuje swoją drugą wygraną w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Wilki Morskie pokonały 80:60 Riesen Ludwigsburg.

King już od pierwszych chwil spotkania ruszył do walki. Koszykarze trenera Arkadiusza Miłoszewskiego rzucili się do fizycznej i agresywnej obrony. W oczach Wilków Morskich było widać wolę zwycięstwa. Drużyna z Ludwigsburga miała problemy ze skutecznością. King dobrze zabezpieczał swoją deskę i szybko napędzał kontry.

koszykówka / PLK paulinus - 03.12.2023 08:07
Jak Derby? Tylko dla Szczecina!
autor: tkowKing Szczecin kontynuuje swoją wspaniałą passę w meczach derbowych przeciwko PGE Spójni Stargard. Lokalni rywale od momentu swojego awansu nie potrafili jeszcze wygrać spotkania z mistrzami Polski. Ta sztuka nie udała się też 2 grudnia 2023 roku. King zwyciężył w Stargardzie 78:69.

Wilki Morskie były dopingowane przez blisko 100 osobową delegację Klubu Kibica. Wataha spisała się fenomenalnie. Do tego mecz z innych sektorów trybun mogło oglądać nawet kolejnych 100 kibiców Kinga.

koszykówka / PLK Bengoro - 26.11.2023 20:02
Grupa Sierleccy Czarni wygrywają z Kingiem
Michał Michalak trafiał kluczowe trójki, a Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonali na wyjeździe mistrzów ORLEN Basket Ligi, King Szczecin 86:82.

Przyjezdni zdecydowanie lepiej weszli w to spotkanie - od serii 0:8 po rzutach Vernersa Kohsa i Michaela Caffeya. King swoją niemoc przerwał dopiero po czterech minutach i akcji Macieja Żmudzkiego. Po późniejszej trójce MaCio Teague’a słupszczanie byli już jednak lepsi nawet o 10 punktów. Ostatecznie po 10 minutach było 12:20. Filip Matczak i Morris Udeze starali się reagować w drugiej kwarcie, ale po rzucie z dystansu Daniela Szymkiewicza prowadzenie Grupa Sierleccy Czarnych urosło do 11 punktów. To nie był koniec! Później wynosiło ono już 19 punktów po serii rzutów wolnych Szymona Wójcika. Straty zmniejszali jeszcze Udeze oraz Mazurczak, ale ostatecznie dzięki kolejnej akcji Teague’a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 35:47.
koszykówka / PLK Bengoro - 17.11.2023 11:25
King wygrywa w Warszawie
autor: tkow Mistrzowie ORLEN Basket Ligi, King Szczecin, pokonali na wyjeździe Dziki Warszawa 84:75.

Trochę lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy dzięki rzutom Mateusza Szlachetki i Dominica Greena utrzymywali małą przewagę. Później sytuację starali się zmieniać Tony Meier oraz Filip Matczak. Piotr Pamuła wraz z Mateuszem Bartoszem sprawili jednak, że po 10 minutach było 22:17. W drugiej kwarcie straty starali się zmniejszać przede wszystkim Meier oraz Zac Cuthbertson. Matt Coleman, a także niezwykle aktywny Green nie pozwalali jednak na zbyt wiele. M. in. dzięki Maciejowi Żmudzkiemu przyjezdni zbliżyli się jeszcze na punkt. Ostatecznie dzięki trójce Meiera pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:41.
koszykówka / PLK Bengoro - 11.11.2023 22:15
King wygrywa w Zielonej Górze
autor: tkow Końcówka sobotniego meczu ORLEN Basket Ligi w Zielonej Górze była zacięta, ale ostatecznie King Szczecin pokonał Enea Stelmet Zastal 90:79.

Mistrzowie od samego początku starali się pokazać swoją wyższość. Po kolejnych trafieniach Avery’ego Woodsona oraz Tony’ego Meiera mieli osiem punktów przewagi. Starali się na to odpowiadać Paweł Kikowski i Aleksander Lewandowski, ale to było zdecydowanie za mało. Dzięki trójkom Filipa Matczaka i Kacpra Borowskiego po 10 minutach było 16:25. Po rzucie Kamaki Hepy zielonogórzanie na początku drugiej kwarty zbliżyli się na pięć punktów. Aktywni Woodson oraz Mazurczak dość szybko powiększali różnicę - nawet do 15 punktów. W końcówce zakończyło się to serią 9:0 i po rzutach wolnych Matczaka pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 31:48.
koszykówka / PLK Bengoro - 10.11.2023 22:27
PGE Spójnia wygrywa w Dąbrowie Górniczej!
Kolejne ofensywne spotkanie ORLEN Basket Ligi w Dąbrowie Górniczej tym razem dla PGE Spójni. Stargardzianie pokonali MKS 106:98.

Zespół ze Stargardu zdecydowanie lepiej wszedł w to spotkanie - po trafieniach Stephena Browna prowadził już 2:8. Dość szybko straty odrabiali Jeriah Horne oraz Nicolas Carvacho - dzięki kolejnej akcji tego pierwszego to MKS był minimalnie lepszy. Ostatecznie trójki Sebastiana Kowalczyka i Aleksandara Langovicia sprawiły, że po 10 minutach było 26:27. W drugiej kwarcie dąbrowianie podkręcili tempo, a swoje pierwsze punkty zdobywał Błażej Kulikowski. Po rzutach wolnych Carvacho mieli pięć punktów przewagi. Zespół trenera Sebastiana Machowskiego ponownie dość szybko zmieniał sytuację. Bardzo aktywny był Karol Gruszecki, świetnie radził sobie Brown, a po dobitce Gordona różnica na ich korzyść wynosiła osiem punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:58.