autor: tkowKing musiał gonić wynik przez cały mecz, ale ostatecznie to się udało! Szczecinianie wygrali z Sewertronics Sokołem Łańcut 85:79, a duży wpływ na zwycięstwo miał Zac Cuthbertson, zdobywca 28 punktów.

Mistrzowie Polski i zdobywcy Pekao S.A. Superpucharu Polski świetnie weszli w to spotkanie - po trójce Zaca Cuthbertsona mieli siedem punktów przewagi. Straty szybko zmniejszali Corey Sanders i Janis Berzins, a po chwili i trafieniu Cheese’a to Sewertronics Sokół był już na prowadzeniu. Dodatkowo, dobrze w ataku pokazywał się Biram Faye. Ostatecznie po 10 minutach było 21:25. W drugiej kwarcie szczecinianie krok po kroku starali się odrabiać straty. Pomagali w tym przede wszystkim Udeze oraz Cuthbertson. Ekipa z Łańcuta ciągle jednak minimalnie ich wyprzedzała - po trójce Filipa Struskiego była lepsza o sześć punktów. Ostatecznie zespół trenera Marka Łukomskiego po pierwszej połowie wygrywał 49:46.
koszykówka / PLK Bengoro - 21.09.2023 12:34
Superpuchar Polski dla Kinga Szczecin
autor: King WilkiKing Szczecin pokonał Trefla Sopot 92:90 i zdobył Pekao S.A. Superpuchar Polski, czyli trofeum im. Adama Wójcika!

Pierwsze punkty w nowym koszykarskim sezonie rzutem z dystansu zdobył Tony Meier! King rozpoczął od mocnego uderzenia - 8:0 po trafieniu Michała Nowakowskiego. Dopiero po trzech minutach niemoc sopocian przerwał Andy Van Vliet, a po chwili do remisu doprowadził Benedek Varadi. Ekipa ze Szczecina potrafiła odpowiedzieć - m. in. dzięki rzutom Avery’ego Woodsona i Zaca Cuthbertsona. Ostatecznie dzięki trójce Jhonathana Dunna po 10 minutach było 24:20. W drugiej kwarcie wydawało się, że drużyna trenera Arkadiusza Miłoszewskiego znowu zaczęła budować przewagę, ale rywale szybko gonili. Po rzucie z dystansu Paula Scruggsa to Trefl wychodził na prowadzenie. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, a do remisu doprowadził Nowakowski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:42.
koszykówka / PLK Bengoro - 19.09.2023 10:21
King i Trefl w środę zagrają o Superpuchar Polski
autor: FB King WilkiJuż w środę o godz. 19:00 mistrz Polski, King Szczecin powalczy ze zdobywcą Pucharu Polski, Treflem Sopot o Pekao S.A. Superpuchar Polski!

Czeka nas doskonała inauguracja koszykarskiego sezonu 2023/2024! W spotkaniu o Pekao S.A. Superpuchar Polski 20 września o godz. 19:00 zmierzą się czołowe zespoły ORLEN Basket Ligi - mistrz Polski, King Szczecin oraz zdobywca Pucharu Polski, Trefl Sopot.
koszykówka / PLK Bengoro - 01.08.2023 16:24
Nowy Magik w Stargardzie
autor: www.youtube.com/Coraz mniej niewiadomych w biało-bordowej układance! Rozgrywający Stephen Brown Jr został kolejnym nabytkiem PGE Spójni Stargard.

27-letni rozgrywający do Spójni przychodzi po sezonie spędzonym w lidze Pro A we francuskim klubie Fos Provence Basketball. W klubie z Prowansji zanotował 29 występów, w których średnio rzucał 9,4 punktu oraz rozdawał 4 asysty na mecz. Jest absolwentem Uniwersytetu w Bucknell w stanie Pensylwania, a w swojej zawodowej karierze grał już, między innymi, w Niemczech, Turcji czy w lidze łotewsko-estońskiej.
koszykówka / PLK Bengoro - 27.07.2023 15:07
Dunn wzmacnia Kinga
autor:  fiba.basketballJhonathan Dunn (25 lat, 193 cm) wzmacnia Kinga Szczecin na sezon 2023/24 Orlen Basket Ligi.

Amerykanin jest absolwentem uczelni Southern Nazarene. Później grał w Holandii - najpierw w Landstede Zwolle, a później w ZZ Leiden (również w FIBA Europe Cup). Ostatnio był zawodnikiem MHP Riesen Ludwigsburg. W lidze niemieckiej zdobywał średnio 12,9 punktu, 2,2 zbiórki i asystę na mecz. Jego statystyki z Koszykarskiej Ligi Mistrzów to 11,8 punktu, 2,7 zbiórki i 1,3 asysty w dziewięciu rozegranych spotkaniach.
koszykówka / PLK Bengoro - 27.07.2023 15:00
Devon Daniels koszykarzem PGE Spójni Stargard
autor: spojniastargard.24-letni obrońca Devon Daniels został nowym koszykarzem PGE Spójni Stargard.

W poprzednim sezonie urodzony w stanie Michigan Amerykanin reprezentował barwy serbskiego zespołu Čačak 94. W zespole z Bałkanów zagrał w 15 meczach, rzucając średnio w meczu 17,2 punktu. Chwilę wcześniej Daniels grał również w G-League w barwach Raptors 905, gdzie rozpoczynał sezon 2022/2023.
koszykówka / PLK Bengoro - 09.07.2023 13:04
Nowy Polak w Kingu
autor: MMKS Żaki KoszalinArtur Łabinowicz ma 26 lat, a miniony sezon spędził na zapleczu Orlen Basket Ligi. Występował w drużynie Żaka Koszalin i bez wątpienia był jednym z najlepszych zawodników w całej I lidze. Zagrał w 25 meczach i zdobywał średnio 19 punktów (rzucał ze skutecznością 44 % z dystansu), 6 zbiórek, 4 asysty, 2 przechwyty i blok na mecz.

- Cieszę się, że Artur Łabinowicz dołącza do naszego składu. Ma bardzo dużo do udowodnienia. Po bardzo dobrym sezonie w I lidze chcę mu pomóc, aby pokazał, że potrafi grać na poziomie Ekstraklasy. Artur swoim stylem gry, widowiskowością, agresywnością, bieganiem, atletyzmem będzie pasował do naszego zespołu. Wierzę w to, że będzie wzmocnieniem. Kontrakt podpisany na dwa lata. Będzie miał czas, aby udowodnić swoją przydatność dla zespołu - mówił Arkadiusz Miłoszewski trener Kinga Szczecin.
koszykówka / PLK me - 16.06.2023 07:26
Król KING Pierwszy!!!

King Szczecin triumfuje jako Mistrz Polski w koszykówce, zdobywając swoje pierwsze mistrzostwo w historii klubu.

W finałowej serii, rozgrywanej w formule do czterech zwycięstw, King Szczecin szybko objął zdecydowane prowadzenie 3:0. Jednak po osiągnięciu tej imponującej przewagi nastąpiło pewne rozluźnienie, co pozwoliło wrocławskiemu Śląskowi odrobić częśc strat i doprowadzić do stanu 3:2 oraz wprowadzić trochę nerwowej atmosfery.