Wysoka porażka w Chorzowie

Z nadziejami na pierwsze punkty, z nadziejami na odbicie się od ligowego dna, w końcu z nadziejami na poprawę nastrojów w drużynie - tak nastawiona Pogoń '04 Szczecin pojechała do Chorzowa na mecz z Mistrzem Polski - Cleareksem.

Piłkarze, świadomi tego, jak klasowym zespołem jest Clearex, podchodzili do przeciwnika z należytym respektem, aczkolwiek z wolą walki. Chcieli sprawić niespodziankę i przywieźć do Szczecina pierwsze ligowe punkty w sezonie 2007/08. Niestety, nie udało się...

Pierwsza bramka dla chorzowian padła już w szóstej minucie meczu. Autorem gola dla Cleareksu był tegoroczny nabytek, Dariusz Wolański. Później, przez długi okres gry, nie padła żadna bramka. Kiedy wydawało się, że Portowcy mogą pokusić się o doprowadzenie do remisu, na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, drugiego gola dla gospodarzy zdobył Krzysztof Jasiński.

Druga połowa również nie wskazywała, że w Chorzowie tego dnia padnie dużo bramek. Zmobilizowana Pogoń '04 próbowała atakować, jednakże żadna akcja szczecińskiego zespołu nie znalazła zakończenia w bramce Cleareksu. Na dziewięć minut przed końcem spotkania Clearex rozpoczął kanonadę. Najpierw Jasiński, a trzy minuty później Toamsz Leśniak zmieniali stan meczu kolejno na 3:0 i 4:0. W 36. minicie meczu Leśniak dołożył kolejnego gola. Moment później strzelanie zakończył Krzysztof Marzec, ustalając wynik meczu na 6:0.

Wysoka porażka Pogoni '04 mogłaby wskazywać na to, że zespół nie jest w stanie nawiązać walki z górną częścią tabeli. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że przez większą część meczu nie padały gole. Dopiero w końcówce Portowcy opadli z sił, co skrzętnie wykorzystał Mistrz Polski. Tym samym powrócił na pierwsze miejsce w tabeli, natomiast Pogoń '04 dalej okupuje ostatnią lokatę. Mamy nadzieję, że pierwsze trzy punkty zostaną w Szczecinie już w piątek, kiedy to Portowcy podejmą beniaminka - Marioss Gazownik Wawelno.