Espadon na kolanach
autor: adaskoOstatni mecz dla siatkarzy i całego sztabu szkoleniowego Espadonu Szczecin miał niebagatelne znaczenie. Po kilku niezłych spotkaniach w wykonaniu zespołu ze stolicy Pomorza Zachodniego w klubie wierzono, że i potyczka z sąsiadem w tabeli - BBTS-em Bielsko-Biała zakończy się sukcesem.
A byłaby nim zdobycz co najmniej dwóch oczek. Tak, by następny mecz (z Effectorem Kielce w najbliższy wtorek) toczył się w atmosferze pogoni za grupą ligowych 'średniaków'. Tak jednak nie będzie. Espadon poległ na parkiecie rywali 1:3. W pierwszych dwóch setach szczecinianie nie odstawali od przeciwników, ale w najważniejszych momentach to BBTS punktował, również za sprawą solidnego bloku. Porażki do 21 i 21 jeszcze nie załamały zespołu ze Szczecina.
Wciąż przecież tliła się szansa na jakąkolwiek zdobycz i o nią Espadon zamierzał walczyć. W końcu pierwsza faza trzeciej partii należała do szczecińskiej ekipy. W wyjściu na prowadzenie 7:4 pomogły asy serwisowe Petkovicia i Gałązki. W dalszej części gry miejscowi doprowadzili do remisu, ale po kilku następnych minutach stracili kontakt z rywalami. Chłodniejsze głowy były po stronie Espadonu, który zbudowanej przewagi nie stracił i wygrał do 19.

Obiecujący przebieg poprzedniej partii dawał spory zastrzyk ochoty do gry w secie nr 4... ale tylko do czasu. Gospodarze przyspieszyli i rychło wyszli na prowadzenie 6:1. Nie tak to miało wyglądać od strony szczecinian. Mimo to Espadon walczył, gonił rywala i w końcu udało się go dorwać na 21:21. W samej końcówce już tak dobrze nie było. BBTS wygrał na przewagi (26:24), a cały mecz 3:1.

Tym samym przerwał sen Espadonu o pogoni za ligową stawką środka tabeli. Szczeciński team znów spadł na ostatnie miejsce klasyfikacji.

BBTS Bielsko Biała - Espadon Szczecin 3:1 (25:21, 25:21, 19:25, 26:24)

Espadon: Gałązka, Kluth, Ruciak, Wika, Petković, Cedzyński, Mihułka (l) oraz Borovnjak, Sladecek, Murek.

BBTS: Gaca, Storożyłow, Siek, Gryc, Bartos, Lipiński, Koziura (l) oraz Kwasowski, Bieńkowski, Janeczek, Vemić, Grzechnik, Czauderna (l).
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/volleyespadon.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: flora