Pogoń Crettiego punktuje
autor: EBP Pogoń SzczecinJuniorzy starsi Pogoni Szczecin pokonali ¦l±sk Wrocław 2:0. Bramki dla Portowców zdobyli Szymon Waleński i Gracjan Ku¶mierek.

Przyjezdni bardzo uważnie zaczęli te spotkanie w obronie, co nie pozwoliło rozwin±ć skrzydeł gospodarzom. Z dystansu próbował strzelać Stanisław Wawrzynowicz, ale piłka zatrzymała się w rękawicach golkipera go¶ci. W 14. minucie Sebastian Nagel mógł wpisać się na listę strzelców, ale w ostatniej chwili z linii bramkowej futbolówkę wybił jeden z obrońców ¦l±ska. Dobr± okazję miał Stasiak, ale na posterunku był Szermach.
Portowcy mogli prowadzić po strzale Kujawy, ale po raz kolejny interweniował Szermach. Portowcy objęli prowadzeni w 63. minucie, Paprzycki faulowany był w polu karnym, a rzut karny wykorzystał Szymon Waleński. Druga bramka dla podopiecznym Crettiego padła po trafieniu Gracjana Ku¶mierka, który strzałem po ziemi podwyższył prowadzenie. Granatowo-bordowi następne spotkanie w lidze rozegraj± z Gryfem Słupsk.

Paweł Cretti, szkoleniowiec Pogoni Szczecin: - To był trudny mecz, ale cieszę się z tego. Przeciwnik dobrze zagrał, ale nieĽle się spisali¶my i wygrali¶my. Udało nam się zachować zero z tyłu i zdobyli¶my dwie bramki. Mogli¶my zdobyć ich więcej, a je¶li bramkarz ¦l±ska Wrocław był jedn± z wyróżniaj±cych się postaci to o czym¶ to ¶wiadczy. Dominowali¶my. W sobotę spotkały się dwie firmy - Pogoń Szczecin ¦l±sk Wrocław. W dwóch drużynach nie ma przypadkowych chłopców. Takie spotkania s± najczę¶ciej wyrównane, dlatego cieszę się, że szalę przechylili¶my na nasz± stronę. Największ± warto¶ci± jest to, że byli¶my konsekwentni. W przerwie parę rzeczy skorygowali¶my, a pierwszy gol sprawił, że nerwy pu¶ciły. Potrzebowali¶my tej bramki. Zadanie wykonali¶my, a chłopcy mog± być z siebie zadowoleni.

Tomasz Horwat, szkoleniowiec ¦l±ska Wrocław: - Był to mecz walki, ale było też sporo piłkarskich zagrań, choć pogoda ku temu nie sprzyjała. Wiatr był silny, a pojawił się również grad. Warunki nie były najlepsze. Walczyli¶my. Jestem dumny z chłopaków. Zagrali¶my dobre spotkanie. Byli¶my konsekwentni. Zdawali¶my sobie sprawę, że nie możemy cały czas grać wysokim pressingiem. Były jednak takie momenty. Grali¶my również z niskim pressingu i dawali¶my sobie radę. Stworzyli¶my kilka sytuacji - w szczególno¶ci przy wyniku 0:0. Dopóki piłka nie wpadła do bramki, to mieli¶my otwarty pojedynek. Zabrakło nam spokoju i wykończenia, ale w ostatnich dwóch meczach stworzyli¶my mniej akcji niż w Szczecinie. To cieszy. Wyci±gniemy wnioski z tego spotkania.

1:0 - Szymon Waleński - 63′
2:0 - Gracjan Ku¶mierek - 82′

Pogoń Szczecin: Daniel Kusztan - Fabian Pach, Sebastian Nagel, Jędrzej Kujawa, Szymon Waleński - Gracjan Ku¶mierek, Maciej Żurawski (84′ Michał Macuk), Stanisław Wawrzynowicz, Błażej Starzycki (69′ Michał Graczyk), Jakub Paprzycki (76′ Michał Sacharuk) - Aron Stasiak.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl

Centralna Liga Jun. Starszych - gr. zach (2016/2017)