Chrobry lepszy w derbach gminy Chojna
W upalny sobotni dzień na boisku w Lisim Polu rozegrany został mecz 24 kolejki A-klasy. Rywalem piłkarzy z Lisiego Pola walczących o utrzymanie był inny zespół z gminy Chojna: Sekwoja Brwice, która praktycznie ma zapewniony byt w gronie A-klasowiczów.

Już od samego początku piłkarze Chrobrego stwarzali zagrożenie pod bramką Sekwoi ,ale za każdym razem piłka trafiała łupem dobrze spisującego się na tej pozycji bramkarza gości. Bezbramkowy remis utrzymywał się do ok 28 minuty, kiedy to Żukowski płaskim strzałem dał prowadzenie dla gospodarzy. Przy tym jak najbardziej korzystnym wyniku dla Lisiego Pola zespół z Brwic zdobył jeszcze wyrównującą bramkę i przy stanie 1:1 sędzia zakończył pierwszą część gry.

Po kilkunastu minutach przerwy obie drużyny powróciły na plac gry by dokończyć ten derbowy pojedynek. I choć od samego początku lekką przewagę mięli goście to nie potrafili jej wykorzystać. Jedynie dobra czujność obrońców Chrobrego spowodowała, że wynik nie uległ zmianie do 70 minuty kiedy to Żukowski z rzutu wolnego ponownie wyprowadził Chrobrego na prowadzenie, które jeszcze Konrad Krzyżelewski podwyższył z rzutu karnego na 3:1. I tym sposobem Chrobry zdobył bardzo istotnie ważne punkty!

relacjďż˝ dodaďż˝: FANSbayern