Wielkie derby powiatu białogardzkiego dla MKS-u
autor: ELxDIABLO1 maja o godzinie 17:00 w ramach 26 kolejki 4. Ligii ZZPN w wielkich derbach powiatu białogardzkiego w meczu Iskra Białogard - Sokół Karlino padł wynik 1-2. Do przerwy tego ciekawego spotkania był rezultat 1-1.
Obie drużyny pokazały kawał dobrej gry w tym pojedynku, wolę walki oraz grę o pełną pulę trzech punktów. Całe spotkanie od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego głównego Łukasza Bednarka byliśmy świadkami dość wyrównanego starcia, w którym oba zespoły stworzyły sobie wiele sytuacji bramkowych, które mogły zamienić na gole.

Pierwszy cios w derbach powiatu białogardzkiego zadała Iskra Białogard, która otworzyła wynik meczu i objęła prowadzenie 1-0. Niestety dla gospodarzy niemal tuż przed przerwą Sokół wyrównał i doprowadził do remisu 1-1.
Drugą połowę meczu obie ekipy zaczęły i skończyły jeżeli chodzi o grę i zaangażowanie identycznie jak pierwszą. Lecz bardziej szczęśliwa była ona dla drużyny Sokoła, która strzeliła gola i podwyższyła wynik spotkania na 2-1. Iskra miała jeszcze szansę przynajmniej na remis jednakże ich nie wykorzystała. Natomiast Sokół miał także kilka okazji, by podwyższyć prowadzenie, lecz na drodze do kolejnych goli stanął bramkarz Iskry, który wybronił wiele ciężkich do obrony strzałów lub zawodnik Sokoła nie trafił z pięciu metrów do bramki, gdyż huknął wysoko nad poprzeczką.

Ogólnie derby zacięte i wyrównane z delikatną przewagą drużyny Sokoła i zwycięstwem 2-1. Remis w tym meczu byłby wynikiem sprawiedliwym jednakże każdy kibic doskonale wie, iż piłka nożna nie jest zawsze sprawiedliwa, a o wyniku zawsze decydują detale oraz szczęście. Te ostatnie było bardziej po stronie piłkarzy gości, którzy dowieźli satysfakcjonujący ich wynik do końca meczu i wygrali go.

Gratulacje dla Sokoła, ale także i dla Iskry, która postawiła ciężkie warunki drużynie gości, którym te zwycięstwo wcale nie przyszło tak łatwo. Iskra walczyła do końca i tanio skóry nie sprzedała. Derby tym samym przeszły już do historii, a ekipa prowadzona przez Mirosława Skórkę zrewanżowała się tym samym za porażkę z zeszłego sezonu, gdzie oba zespoły grały w piątej lidze KOZPN, wtedy padł wynik 2-0 dla Iskry.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Własne (Obserwator-Delegat)

relacjďż˝ dodaďż˝: ELxDIABLO