Odra gromi Pomorzanina
W niedziele 4 maja Odra Chojna w Nowogardzie odniosła pewne zwycięstwo nad tamtejszym 6-2(5-1). Bramki dla Odry strzelali : K. Orman 2, Kaliszuk 2, Zatorski oraz Andrzejewski natomiast dla Pomorzanina: Gołdyn i Nosek.

Odra od początku ruszyła do ataku i przejęła inicjatywę. Już w 2 min. spotkania na prowadzenie gości wyprowadził Kacper Orman. Kilka minut później szybka składna akcją Odry faul w okolicach 18 m do piłki podchodzi Paweł Zatorski i 2-0. Zdecydowana przewaga Odry i brak zrozumienia w szeregach Pomorzanina. W 20 min. brak koncentracji w obronie i gospodarze zdobywają bramkę a autorem jest Gołdyn. Chwilę później dynamiczny atak chojeńskiej drużyny dogranie w polu karne tam zostaje faulowany Mariusz Andrzejewski jedenastkę pewnie wykorzystuje Arkadiusz Kaliszuk i 3-1.

W 30 min. piękna akcją Karola Turkiewicza i Mariusza Andrzejewskiego a ten drugi znakomitym strzałem od poprzeczki zdobywa gola na 4-1. Na pewno w tym momencie nikt nie ma wątpliwości kto jest lepszy. W 34 min. kolejna akcja bardzo aktywnego w tym meczu Turkiewicza dogranie do Kacpra Ormana i 5-1. Takim wynikiem kończy się pierwsza odsłona spotkania w której Odra jest o klasę lepsza od Pomorzanina.

W drugiej połowie w 50 minucie spotkania kapitalny strzał Kaliszuka z około 25m i 6-1 dla chojeńskiej drużyny. Druga odsłona jest o wiele nudniejsza niż pierwsza goście kontrolują grę choć są momenty braku konsekwencji w grze obronnej ale to zapewne efekt tak dużego wyniku. W 60 min. spotkania Odra prawidłowo zdobywa bramkę piłka nawet zatrzepotała w siatce lecz wyleciała z niej jednak sędzia tego nie zauważa a gra nadal się toczy. W samej końcówce goście zdobywają bramkę a konkretnie Nosek tym samym mecz kończy się pewnym zwycięstwem chojeńskiej drużyny 6-2.

Odra zdecydowanie była lepsza od outsidera rozgrywek V ligi i zasłużenie wygrała 6-2. W najbliższym spotkaniu w sobotę10 maja o godzinie 17 Odra zmierzy się z GKS Mierzyn na własnym stadionie. Pomorzanin w zaległym meczu podejmuje już w środę w Płotach tamtejszą Polonię.

ODRA:Pawelec-K.Orman, Grabowski, Dębicki(Łoziński), Kasztelan-Zatorski(P.Kusiak), Kaliszuk-Andrzejewski,Turkiewicz

relacjďż˝ dodaďż˝: metiu

V liga (2007/2008)
Pomorzanin Nowogard Odra Chojna
2 6
04-05-2008 17:00
bramki: Gołdyn, Nosek (Pomorzanin) - Kacper Orman 2, Arkadiusz Kaliszuk 2, Paweł Zatorski, Mariusz Andrzejewski (Odra) dodaj video
Pomorzanin: Krupski - Nieradka, Skórniewski, Kram, Marszałek Ł - Borowik (46' Wielgus), Marszałek T, Miklas M, Nosek - Miklas K (46'Cyran), Gołdyn (55' Lembas).
Odra: Pawelec-K.Orman, Grabowski, Dębicki (Łoziński), Kasztelan - Zatorski (P.Kusiak), Kaliszuk - Andrzejewski, Turkiewicz

Dane pomogli uzupełnić: Grzesio, portowiec1, PaulSleeven, osa88, pawelNowogard - dziękujemy