Bez niespodzianki w Drawsku
17 maja na stadionie przy ulicy Okrzei Drawa w ramach 26 kolejki V ligi koszalińskiej podejmowała zajmującą 15 miejsce w ligowej tabeli ekipę Płomienia Myślino. Po ostatnich nie co zaskakujących wynikach kibice Drawy jak i sami jej piłkarze liczyli tylko na 3 punkty w tym spotkaniu.

Od samego początku do ataku ruszyli gospodarze, pierwszą poważną akcję na zdobycie bramki w 7 minucie spotkania miał Damian Korczyński, który dostał prostopadłe podanie i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, jednak za lekko uderzył piłkę.

Mimo miażdżącej przewagi bramkę udało się zdobyć dopiero w 20 minucie gry. Po prawej stronie pola karnego Płomienia przewracany był Korczu, sędzia nie ma wątpliwości i dyktuje rzut karny, a tego bez problemu na bramkę zamienia Robert Piłat. Ten karny jak się później okazało rozwiązał worek z bramkami na te spotkanie :)

W 27 minucie spotkania długie podanie lewą strona boiska od Tomasza Sidła dostał Damian Korczyński i w sytuacji sam na sam podwyższa prowadzenie na 2-0.

Nie minęły 3 minuty, a Drawscy fani po raz trzeci wybuchnęli radością. Tomek Sideł dostał podanie na prawą stronę boiska, zgubił jednego obrońcę i zza narożnika pola karnego gości pięknym strzałem w samo okienko pokonuje bramkarza z Myślina.

Na 2 minuty przed zakończeniem pierwszej części gry Drawa jeszcze raz pakuję piłkę do siatki przyjezdnych, z rzutu wolnego z ok. 17 metrów strzelał Damian Korczyński, piłka po jego strzale odbija się od nóg obrońcy Płomienia i wpada do bramki obok zaskoczonego bramkarza gości.

Druga połowa to znowu dominacja Drawy, lecz mimo porażającej przewagi i gradu strzałów na bramkę Myślinian w tej połowie tylko raz udało się gospodarzom wbić piłkę do siatki przeciwników, i po raz trzeci w tym spotkaniu uczynił to Damian Korczyński.

Drawa zasłużenie pokonuje Płomień Myślino, który i tak powinien być wdzięczny, że stracił tak mało bramek, bo mecz mógł z powodzeniem skończyć się dwucyfrowym wynikiem.

.

Drawa: Robert Piłat (Łukasz Szmagaj) - Tomek Wyrzykowski, Andrzej Pedrycz, Szymon Nachim, Rafał Bołtacz - Tomasz Sideł (Mariusz Trawiński), Jakub Kobryś, Tomek Walkiewicz (Paweł Jacków), Mateusz Nowik - Wojciech Witoń (Radosław Dąbrowski), Damian Korczyński

Bramki dla Drawy strzelali:

20 minuta Robert Piłat

27 minuta Damian Korczyński

30 minuta Tomasz Sideł

43 minuta Damian Korczyńsk
i
79 minuta Damian Korczyński

relacjďż˝ dodaďż˝: Draweczka