Kucharczyk za trzy punkty
autor: meW piątkowy wieczór w Szczecinie pogoda nie rozpieszczała piłkarzy. Wiatr i padający śnieg to nie są idealne warunki do gry w piłkę. Lepiej w tych zmiennych warunkach poradzili sobie zawodnicy Dumy Pomorza. Podopieczni Kosty Runjaica pokonali goniącą ich w tabeli Ekstraklasy Lechię Gdańsk 1:0. Gola na wagę trzech punktów, zdobył podobnie jak tydzień temu w meczu z Jagiellonią, Michał Kucharczyk.
Tym razem w wyjściowej jedenastce szkoleniowiec Portowców wystawił Rafała Kurzawę, szansę od pierwszych minut dostał w napadzie młodzieżowiec Adrian Benedyczak. Pogoń zdecydowanie przeważała w pierwszej odsłonie spotkania, statystycznie posiadanie piłki kształtowało się na poziomie 60% do 40%. Wydawało się, że powinno to przełożyć się na bramki. Tymczasem Portowcy, mimo wielu strzałów oddanych na bramkę rywali, nie mogli pokonać Kuciaka. W 17. minucie szansę miał Rafał Kurzawa. Jednak nowy nabytek Pogoni posłał piłkę jednak wysoko ponad poprzeczką. Sześć minut później futbolówka po technicznym strzale Benedyczaka o centymetry minęła się z bramką. Próbowali jeszcze Kurzawa, Kucharczyk i Sebastian Kowalczyk, którego strzał obronił golkiper Lechii.

Po przerwie Lechia przystąpiła do odbijania pola gry a Portowcy zaczęli pozwalać przyjezdnym na coraz więcej. W 54. minucie gdańszczanie oddali w końcu strzał na bramkę gospodarzy. Strzelał Flavio Paixao, ale na posterunku był Dante Stipica. Swoją szansę miał też Conrado, ale strzał był niecelny. Portowcy coraz bardziej cofali się, na szczęście mają w swoich szeregach Michała Kucharczyka. Doświadczony zawodnik w 69. minucie wykorzystał podanie od wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Kacpra Kozłowskiego i skierował futbolówkę do siatki. Pogoń prowadziła 1:0, ale to jeszcze bardziej napędziło Lechię. W 77. minucie goście mogli zmienić rezultat, ale Stipica nie dał się zaskoczyć Maciejowi Gajosowi a później Łukaszowi Zwolińskiemu. Były Portowiec strzelał po ziemi. Pogoń również mogła podwyższyć, ale bez powodzenia bramkarza Lechii próbowali pokonać Kucharczyk i Kowalczyk.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
1:0 -69' - Michał Kucharczyk

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 23. Benedikt Zech, 97. Luis Mata - 18. Michał Kucharczyk (9. Adam Frączczak 83’), 8. Damian Dąbrowski, 7. Rafał Kurzawa (14. Kamil Drygas 71’), 27. Sebastian Kowalczyk, 20. Alexander Gorgon (64. Kacper Kozłowski 65’) - 19. Adrian Benedyczak (10. Luka Zahović 65’)

Lechia Gdańsk: 12. Dusan Kuciak - 2. Rafał Pietrzak (15. Kenneth Saief 62’), 4. Kristers Tobers, 23. Mario Maloca, 5. Bartosz Kopacz - 20. Conrado, 69. Jan Biegański, 6. Jarosław Kubicki (31. Zarko Udovicic 81’), 7. Maciej Gajos, 9. Łukasz Zwoliński - 28. Flavio Paixao.

1:0 - 69' - Michał Kucharczyk dodaj video
POGOŃ: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 23. Benedikt Zech, 97. Luis Mata - 18. Michał Kucharczyk (9. Adam Frączczak 83’), 8. Damian Dąbrowski, 7. Rafał Kurzawa (14. Kamil Drygas 71’), 27. Sebastian Kowalczyk, 20. Alexander Gorgon (64. Kacper Kozłowski 65’) - 19. Adrian Benedyczak (10. Luka Zahović 65’)

LECHIA: 12. Dusan Kuciak - 2. Rafał Pietrzak (15. Kenneth Saief 62’), 4. Kristers Tobers, 23. Mario Maloca, 5. Bartosz Kopacz - 20. Conrado, 69. Jan Biegański, 6. Jarosław Kubicki (31. Zarko Udovicic 81’), 7. Maciej Gajos, 9. Łukasz Zwoliński - 28. Flavio Paixao

Żółte kartki: Stipcia - Gajos, Saief, Kubicki, Zwoliński sędzia: Tomasz Kwiatkowski Michał Pierściński Adam Karasewicz

Dane pomogli uzupełnić: ginol27, Bengoro - dziękujemy