Krok za krokiem
autor: Aszef Portowcy wygrali trzecie spotkanie z rzędu. Tym razem skromnie, 1:0 pokonali Górnika Zabrze. Jako pierwsi zaatakowali goście. Uderzenie Bartosza Nowaka nie sprawiło jednak większych kłopotów bramkarzowi Pogoni. Kilka minut później swoich sił spróbował Roman Procházka, ale nie trafił w światło bramki. W 15. minucie Rafał Kurzawa ładnie dośrodkował piłkę w pole karne, a w niezłej sytuacji niecelnie główkował Michał Kucharczyk.
Ten sam duet, lecz w odwrotnej konfiguracji dał Pogoni prowadzenie w 20. minucie. Michał Kucharczyk podał z prawej strony, a Rafał Kurzawa uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Martina Chudego. Następne groźne sytuacje obejrzeliśmy po dwóch kwadransach. W 34. minucie powinno być 1:1. Daniel Ściślak został bez krycia przed bramką Pogoni, ale jego strzał odbił Dante Stipica. W odpowiedzi Michał Kucharczyk zamiast minąć bramkarza Górnika zdecydował się na strzał, który Martin Chudý szczęśliwie odbił interweniując poza polem karnym.

Druga połowa spotkania zdecydowanie rozczarowała. Żadna ze stron długo nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej okazji na zdobycie gola. W 65. minucie Kacper Kozłowski obejrzał żółtą kartkę za ostry faul na przeciwniku i nie zobaczymy go w następnej kolejce. W 78. minucie Portowcy powinni zamknąć spotkanie. Kamil Drygas, który pojawił się chwilę wcześniej na boisku główkował jednak obok bramki. Pogoń umiejętnie broniła dostępu do swojej bramki i zwyciężyła trzeci mecz z rzędu.

1:0 - 20' - Rafał Kurzawa dodaj video
POGOŃ: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 33. Mariusz Malec, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 97. Luis Mata - 18. Michał Kucharczyk, 8. Damian Dąbrowski, 27. Sebastian Kowalczyk (9. Adam Frączczak 89’), 64. Kacper Kozłowski (61. Kacper Smoliński 70’), 7. Rafał Kurzawa (14. Kamil Drygas 78’) - 10. Luka Zahović (28. Tomas Podstawski 70’)

GÓRNIK: 84. Martin Chudy - 2. Przemysław Wiśniewski, 27. Adrian Gryszkiewicz, 4. Aleksander Paluszek - 64. Erik Janza, 20. Daniel Ściślak (24. Alex Sobczyk 80’), 17. Bartosz Nowak, 6. Roman Prochazka (3. Krzysztof Kubica 61’), 16. Dariusz Pawłowski (7. Michał Rostkowski 80’) - 9. Jesus Jimenez, 10. Richmond Boakye (21. Piotr Krawczyk 55’)

Żółte kartki: Kowalczyk, Kozłowski - Prochazka, Janza, Nowak, Sobczyk, Paluszek sędzia: Zbigniew Dobrynin Konrad Sapela Michał Sobczak

Dane pomogli uzupełnić: Ginoll, Bengoro - dziękujemy