Porażka z liderem
Trwa kiepska pasa piłkarek sianowskiej Victorii SP 2. Sianowianki grały tym razem na wyjeździe z liderem tabeli zespołem Juna-Trans Stare Oborzyska i przegrały wysoko 0:5(0:2). Mecz zaczął się bardzo pechowo dla Victorii SP 2 , bo już w pierwszej minucie po błędzie swojej bramkarki straciły gola a strzelczynią była Zofia Ruta. Szybka strata bramki niestety spowodowała zmianę taktyki sianowskiego zespołu. Z ustawienia defensywnego Victoria SP2 przeszła na styl bardziej ofensywny, grała otwarty mecz, szukała wyrównującej bramki. W 9 minucie tylko poprzeczka uratowała gospodynie przed stratą gola po uderzeniu dobrze grającej Marty Fil. Mecz zrobił się w pierwszej połowie bardziej wyrównany. Oba zespoły miały po kilka okazji na zmianę rezultatu, ale wynik długo pozostawał bez zmian. Ta wymiana ognia jednak w 40 minucie skończyła się źle dla sianowskiego zespołu i Wiktoria Matyja uzyskała drugiego gola dla lidera.
Początek drugiej połowy to przewaga gospodyń, które w 46 i 50 minucie mogły strzelić następne bramki, ale zrehabilitowała się za swoją wpadkę z 1 minuty sianowska bramkarka Oktawia Kaszewska i w pięknym stylu wybroniła dwa bardzo groźne strzały. W 55 minucie blisko strzelenia kontaktowej bramki była Malwina Grzelak ale posłała piłkę obok bramki. W ostatnich trzydziestu minutach sianowiankom niestety zabrakło kondycji i straciły jeszcze 3 bramki, głównie po błędach obrony, ale i braku wsparcia pozostałych zawodniczek. Najpierw w 63 minucie na 3:0 podwyższyła Zofia Ruta a następnie w 72 Karolina Wlekła. I sianowianki przegrywały już 4:0. Jeszcze w 77 minucie dobrą akcję przeprowadziła Karolina Kawałek, jej uderzenie obroniła bramkarka Juny-Trans. I to było tyle ze strony sianowianek. Końcówka należała do miejscowej drużyny, które w 80 minucie miały poprzeczkę a w 87 minucie po bramce Karoliny Wlekłej ustaliła wynik spotkania na 5:0.

Skład Victorii SP2 Sianów: Oktawia Kaszewska, Wiktoria Studzińska, Wiktoria Robakowska, Karolina Kawałek, Wiktoria Ostróżka, Katarzyna Pawłowska, Marta Fil, Oliwia Żywanowska, Iwona Grub-Malinowska(46 Milena Paczkowska), Klaudia Majerczak, Malwina Grzelak.

Następny mecz Victoria SP 2 rozegra w Sianowie 10 września 2020 r. o godz.12.00 z GOSRiT Luzino.

Trener Jędrzej Bielecki analizując rozegrany mecz stwierdził, że wynik spotkania jest stanowczo za wysoki. Owszem Juna-Trans absolutnie zasłużył na wygraną, był lepszym zespołem. Mógł nawet wyżej wygrać to spotkanie ale i mógł też stracić kilka bramek. Nam zabrakło trochę szczęścia i skuteczności. Szczególnie pierwsza bramka w 1 min. ,pechowa, to oczywiście błąd naszej bramkarki, której mokra piłka po prostu prześliznęła się po rękawicach. Takie bramki zdarzają się, często i lepszym bramkarzom. Oktawia pomimo puszczenia pięciu bramek pokazała w dalszej części gry , że potrafi dobrze bronić i jest silnym punktem zespołu. Mamy duże braki kondycyjne i to często powoduje straty bramek w drugiej połowie, gdy brakuje już pary. Jednak widzę już symptomy poprawy. Poprawiła się też frekwencja na treningach i w końcu kiedyś musimy się przełamać i zdobywać punkty. Pora skończyć z porażkami.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria SP2 Sianów

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

III liga Kobiet Makroregionalna (2020/2021)