Wysoka wygrana KPR Blejkan Gryfino w Tczewie
autor: materiał prasowy KPR Blejkan GryEmocje już opadły, gryfinianie wracają powolutku do domu z trzema punktami. Na inaugurację sezonu 2020/2021 w II lidze KPR Blejkan ograł w Tczewie tamtejszy Sambor aż 29:18. Do przerwy wynik brzmiał już 16:9. Nikt tak wysoko nie ograł swojego przeciwnika, co oznacza, że pretendent do awansu od razu został pierwszym liderem w tabeli w tej grupie.

Drużyna wystąpiła w następującym składzie:
Kacper Kłodziński, Dawid Dobko, Grzegorz Słomczyński, Paweł Gołofit - Lucjan Galus 8, Rafał Lasko 7, Mateusz Jurkiewicz 5, Maciej Jezierski 4, Tomasz Grzegorek 2, Michał Statkiewicz 1, Bartosz Dyzmański 1, Przemysław Kręcki 1, Marek Jezierski, Michał Klemens, Szymo Tołyż, Kamil Prokopczyk.

Co za debiut na ławce trenera Adama Zielińskiego. To był pierwszy mecz po półrocznej przerwie w dość odnowionym składzie sezonu 2020/21. Od samego początku nasi dzielni zawodnicy pokazali klasę i grę na najwyższym poziomie, w ataku i obronie. Lucjan Galus perfekcyjne rzucał z 9. metra, do tego Rafał Lasko fantastycznie kierował grą naszego zespołu. W bramce stanął na najwyższym poziomie Kacper Kłodziński i to, co wyprawiał nasz nowy nabytek, przeszło oczekiwanie każdego obecnego na meczu działacza klubowego.

Kolejny wyróżniony zawodnik, który dzisiaj zagrał bardzo dobry mecz to młodziutki Mati Jurkiewicz, rzucając przy tym 5 bramek. Maciek Jezierski, nasz prawoskrzydłowy, biegał dzisiaj na skrzydełku tak szybko, że był nie do dogonienia, jego bramki dodały zespołowi skrzydeł. Trener Adam Zieliński wyróżnił również obrońców za tytaniczną pracę w obronie: Tomasz Grzegorek, Szymon Tołyż i Michał Klemens.

Ogólnie dzisiaj mecz wygrał cały zespól, należą się dla nich ogromne brawa i to, co zagraliśmy w Tczewie, to wynik dwumiesięcznej ciężkiej pracy całego zespołu. Za tydzień kolejny mecz o mistrzostwo II Ligi pomorskiej, tym razem w Gryfinie i na naszej nowej hali. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie - sobota 10.10.2020 r. - to święto piłki ręcznej w Gryfinie, oj będzie się działo…….

relacjďż˝ dodaďż˝: KPRGryfino