Wygrana w Stargardzie
Trzecioligowe piłkarki Victorii SP 2 Sianów zmierzyły się w meczu wyjazdowym z KP Błękitni Stargard i po trudnym meczu przywiozły trzy punkty do Sianowa. Nie było to łatwe spotkanie dla sianowianek ale najważniejsze, że okazało się zwycięskie. Mecz od początku był wyrównany. Błękitne może więcej atakowały ale nic z tego nie wynikało. Nie było wielkiego zagrożenia pod bramką sianowianek. W 31 minucie błąd jednej z zawodniczek z obrony Victorii SP 2 wykorzystała dobrze grająca Natalia Gugała i Błękitne objęły prowadzenie 1:0. Jeszcze w pierwszej połowie sianowianki mogły wyrównać ale po strzale Dagmary Petrus piłka minimalnie przeszła obok słupka. Na przerwę zespoły zeszły przy prowadzeniu Błękitnych 1:0.
Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza. Stargardzianki próbowały atakować ale nic z tego nie wynikało. Sianowianki również nie rezygnowały z wygrania meczu i już w 59 po strzale z rzutu wolnego z 25 metrów Marta Fil wyrównała stan meczu na 1:1. Ta bramka dodała skrzydeł sianowiankom i zaczęły grać o pełną pulę. W 74 minucie po pięknie wykonanym rzucie rożnym przez Martę Fil z bliska piłkę do bramki zapakowała Oliwia Olszak i Victoria SP 2 Sianów wyszła na prowadzenie 2:1. Pomimo wielu prób z obu stron wynik się już nie zmienił isianowianki wygrały to spotkanie. W 75 minucie Oliwia Żywanowska niesłusznie otrzymała żółtą kartkę za grę na czas.

W ekipie Victorii SP 2 Sianów wystąpiły: Oktawia Kaszewska, Agata Czaban, Oliwia Olszak, Karolina Kawałek, Dagmara Petrus, Monika Garbicz, Marta Fil, Katarzyna Rawłuszewicz, Oliwia Żywanowska, Iwona Grub-Malinowska i Wiktoria Robakowska.

Trener Victorii SP 2 Sianów Jędrzej Bielecki po meczu pogratulował swoim dziewczynom wygranej z wcale nie łatwym przeciwnikiem. Błękitne niedawno pokonałysilny zespół LFA Szczecin. Nasze dziewczyny zagrały naprawdę dobry mecz pomimo wielu osłabień. Wystarczy zerknąć na nasz skład i ile dziewczyn zabrakło z podstawowego składu. Nie będę ich wymieniać by nie robić im niezasłużonej reklamy. Wszystkie dziewczyny zagrały dobrze i bardzo ambitnie i na dodatek w składzie mieliśmy kilka indywidualności, które naprawdę potrafią grać w piłę, to i spotkanie zakończyło się naszą wygraną. Następny mecz sianowianki zagrają w Sianowie w sobotę 19 czerwca o 12.30 z UKS Energetyk Junior Gryfino. Będzie to nasze ostatnie spotkanie w roli gospodarza w kończącym się powoli sezonie 2020/2021.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria SP2 Sianów

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

III liga Kobiet Makroregionalna (2020/2021)