Remis w Krakowie
autor: www.facebook.com/MKSOlimpiaSzczeW rozegranym dziś meczu 17. kolejki Ekstraligi kobiet zawodniczki Olimpii Szczecin zremisowały na wyjeździe z AZS UJ Kraków 3:3. Można powiedzieć, że tradycji stało się za dość, bo był to już szósty remis w historii jedenastu starć Olimpii z Uniwersytetem Jagiellońskim.
Mecz dobrze rozpoczęła Olimpia. Już w 4. minucie wynik otworzyła Marianna Litwiniec celnym strzałem lewą nogą. Tuż przed przerwą podopieczne trenera Adama Gołubowskiego strzeliły drugą bramkę. Tym razem na listę strzelczyń wpisała się Natalia Oleszkiewicz (na zdj.). Do przerwy było 2:0.
Dwubramkowe prowadzenie zostało utracone między 74. a 78. minutą, kiedy to rywalki doprowadziły do wyrównania kolejno po trafieniach Katarzyny Daleszczyk i Anny Zapały. W 88. minucie Weronika Szymaszek swoim golem wyprowadziła szczeciński zespół na prowadzenie. Zwycięstwo było o krok. Kilkanaście sekund później Daleszczyk z drużyny gospodyń wykorzystała doskonałe podanie i padł szósty gol w meczu. Warto podkreślić, że wszystkie bramki dla Olimpii padały po stałych fragmentach gry. Swój udział w nich miała Patrycja Michalczyk.

Kolejny mecz odbędzie się 1 maja, kiedy to do Szczecina przyjedzie Śląsk Wrocław.

AZS UJ Kraków - Olimpia Szczecin 3:3
Daleszczyk 74, 89, Zapała 78 - Litwiniec 5, Oleszkiewicz 44, Szymaszek 88

Olimpia: Piątek - Brzozowska, Michalczyk, Kędzierska, Szymaszek, Siwek (57 Oleksiak), Litwiniec (68 Szerszeń), Witczak (51 Shahbazyan), Radochońska, Grosicka (75 Szcześniak), Oleszkiewicz

AZS UJ:
34' - Natalia Nosalik
73' - Anna Zapała
Olimpia Szczecin:
36' - Aleksandra Witczak sędzia: Michalina Diakow Kinga Kwitowska Aleksandra Mostowska