Do trzech razy sztuka? Chemik gra u siebie
autor: C80W obecnym sezonie piłkarze Klubu Piłkarskiego Chemik POLICE do tej pory dwukrotnie grali na własnym boisku. Dwukrotnie w brzydkim stylu przegrywali tracą sporo bramek. Pierwsze spotkanie z Nielbą Wągrowiec zakończyło się porażką 2:5. Drugie z Gawinem wyglądało nieco lepiej, przyjezdni zaaplikowali „tylko” trzy gole (0:3).

W najbliższą sobotę naszych piłkarzy czeka kolejny trudny przeciwnik, trudny lecz dobrze znany polickim graczom. Unia Janikowo.

Poprzednie spotkanie w II lidze Unia wygrała skromnie bo tylko 1:0. Choć janikowianie w pierwszej połowie spotkania z Polonią Słubice mieli optyczną przewagę to nie przekładała się ona gole. Dopiero w 59 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Maciej Mysiak pokonał bramkarza Polonii. Goście po stracie gola usiłowali podpowiedzieć paroma groźnymi atakami jednak bez skutku.

KP Chemik POLICE poprzednią kolejkę rozegrał z Zielonej Górze gdzie na stadionie przy ulicy Sulechowskiej spotkał się z Lechią. Pierwsza połowa to przewaga przyjezdnych, już na samym początku bramkarza gości usiłowali zaskoczyć Artur Brzeziński i Jarosław Jóźwiak. Łukasz Twarowski niestety jednak znakomitymi interwencjami zapobiegł utracie gola. Później jednak mecz bardziej się wyrównał i na przerwę piłkarze schodzili z bezbramkowym remisem. Po przerwie KP ponownie ruszył do ataku i w 51 minucie po zamieszaniu na przedpolu silnym strzałem gola zdobywa Bouba. Prowadzenie Chemików utrzymywało się do 73 minuty gdy z pozoru prosty strzał z 30 metrów Rafała Świtaja zaskoczył Marcina Gumowskiego i wylądował w siatce. Oba zespoły stworzyły sobie jeszcze kilka sytuacji jednak mecz zakończył się podziałem punktów.

Pierwsze potyczki między Unią i Chemikiem miał miejsce w sezonie 2000/01 w Janikowie. Chemik występował wtedy pod nazwą Pomerania. W pierwszym meczu w Janikowie przegrał 1:3, zaś w rewanżu u siebie jedynie zremisował 1:1. Sezon później pierwsze spotkanie rozegrano w Policach, zaś policki klub pod nową nazwą KP POLICE wygrał 4:0. Rewanż zakończył się remisem 2:2. W sezonie 2002/03 pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną Unii 3:0, rewanż w Policach zaś porażką 0:1. Sezon 02/03 zakończył się degradacją do IV ligi i dopiero po dwóch sezonach KP powrócił do grona trzecioligowców, a tam... ponownie czekała Unia. W dwumeczu z zespołem z Janikowa udało się zdobyć tylko jeden punkt po remisie 2:2 u siebie, w rewanżu KP poległ 0:4. Sezon 2005/06 zakończył się dla Unii niespodziewanym awansem do II ligi. Pierwsze miejsce w tabeli zajęła Kania Gostyń jednak zespół z Wielkopolski wycofał się z II ligi i na jego miejsce wskoczyła właśnie Unia. Wiele zespół z Janikowa nie pograł na zapleczu Ekstraklasy, po barażach z Wartą Poznań wylądował w III lidze by znowu zawitać do Polic. Pierwsze spotkanie w Janikowie zakończyło się bezbramkowym remisem, rewanż w Policach ponownie porażką, tym razem 0:3.

W poprzednim sezonie mówiło się o chęci powrotu na zaplecze Ekstraklasy jednak sezon Unia zakończyła na drugim miejscu ze stratą 8 punktów do Floty. Obecnie Unia po czterech kolejkach zajmuje z 10 punktami 2 miejsce. Z czterech spotkań trzy wygrała (Raków 2:1, Elana 1:0, Polonia 1:0) i jedno zremisowała (Jarota 0:0).

Podobnie jak w Policach, i w Janikowie strzelcy goli mają po jednym trafieniu na koncie. W Janikowie gole strzelali Marcin Tarnowski, Tomasz Warczachowski, Piotr Nowosielski i Maciej Mysiak.

Data założenia: listopad 1958

Trener: Zbigniew Kieżun

Stadion: ul. Główna 20 ; 4500 miejsc siedzących

Barwy: biało-niebieskie

Dotychczasowe sukcesy: awans do II ligi

Poprzedni sezon: 2 miejsce w III lidze

Najlepsi strzelcy poprzedniego sezonu: Filipek – 11 goli; Bekas, Tarnowski – 7 goli; Mysiak - 5 goli

widzów: ok. 200
KP Chemik Police: Mateusz Wiśniewski - Artur Brzeziński, Jakub Szałek, Leszek Muskała, Aboubakar Bouba Traore, Przemysław Ciołek (57' Marek Sajewicz), Marcin Miśta, Rafał Krzyżanowski (81' Jarosław Jóźwiak), Michał Szałek, Artur Echaust (71' Mateusz Jakuszczonek), Arkadiusz Jarymowicz.
Rezerwa: Gumowski, Stachowicz, Bieniek.

Unia Janikowo: Michał Wróbel - Mateusz Nowaczyk, Maciej Mysiak, Bartosz Wrzesiński, Tomasz Warczachowski, Piotr Nowosielski, Marcin Wincel (46' Andrzej Chmielecki), Krzysztof Filipek (74' Jacek Łukomski), Łukasz Kalinowski, Marcin Tarnowski, Łukasz Ślifirczyk.
Rezerwa: Szyszko, Hulisz, Kaźmierczak, Gikiewicz, Chmielecki, Łukomski.

żółte kartki: Bouba, Ciołek (Chemik) / Wrzesiński, Filipek, Ślifirczyk 2 (Unia).
czerwona kartka: Ślifirczyk '60 (Unia) - za 2 żk. sędzia: Janusz Gierczyński (Leszno)

Dane pomógł uzupełnić: denis - dziękujemy