Unia remisuje z Pomorzaninem
Na inauguracje sezonu 2008/2009 Unia Stargard po wyrównanym meczu zremisowała z Pomorzaninem Krąpiel 1:1.

Już w drugiej minucie spotkania Młode Wiki z Krąpiela wyszły na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska z piłką w polu karnym minął się Oktawian Skaziak, ruszył za nim stargardzki bramkarz Roman Kowalewicz a nadbiegający Wojciech Chaładus wpakował piłkę do pustej bramki.

Chwilę później do wyrównania mogli doprowadzić gospodarze, ale po zagraniu Jakuba Sprusińskiego piłki przed bramkarzem Pomorzanina nie opanować Grzegorz Frąckowiak.

W 5. minucie goście mogli się pokusić o drugą bramkę, ale po rzucie wolnym egzekwowanym przez Krzysztofa Piotrowskiego i interwencji Kowalewicza piłka odbiła się od poprzeczki.

Parę minut później dwie dobre okazje stworzyli sobie podopieczni trenera Franciszka Mikuckiego. Najpierw z 6 metrów w bramkarza trafił Mariusz Zawadzki a chwilę później ten sam zawodnik posłał piłkę nad poprzeczką.

W 28. minucie było już 1:1 za sprawą Zawadzkiego.

Pod koniec pierwszej połowy swoją szanse miał także Jacek Wasilewski, ale nie zdołał opanować piłki, która odbiła się od Piotra Paluszkiewicza, golpikera Pomorzanina.

Druga połowa zresztą podobnie jak pierwsza nie obfitowała w sytuacje podbramkowe. Najpierw wprowadzony po przerwie Marcin Gregorek głową uderzył obok bramki Pomorzanina a w odpowiedzi Piotrowski uderzył z dystansu.

W 69. minucie szarżujący na lewej stronie boiska Zawadzki chciał dograć w polu karnym do dobrze ustawionego Gregorka, ale obrońcy w ostatniej chwili wybili piłkę poza boisko.

Pod koniec spotkania z dobrej strony pokazał się jeszcze Piotr Konieczny, który strzałem z linii pola karnego sprawdził dobrą dyspozycje Paluszkiewicza.

Unia Stargard - Pomorzanin Krąpiel 1:1 (1:1)

Mariusz Zawadzki (28) - Wojciech Chaładus (2)

Sędzia: Zbigniew Skalski oraz Chudak i Królikowski

Widzów: 100

Unia Stargard: Kowalewicz - Grochala, Szarżanowicz, Nadachewicz, Pustelnik (46 Gregorek), Świderski (70 Wojciechowski), Sprusiński, Czarniak, Zawadzki, Wasielewski, Frąckowiak (54 Konieczny).

Rezerwowi którzy nie grali: Begol

Pomorzanin Krąpiel: Paluszkiewicz - Marcin Pietrzak, Miłosz Pietrzak, Hernet, Szczerbiński, Sikorski (65 Kaźidróg), Goliński, Piotrowski, Chaładus, Ozimkiewicz (60 Matuszewski), Skaziak.

Rezerwowi którzy nie grali: Lis - Parka

Zółte kartki: Wasilewski

relacjďż˝ dodaďż˝: hopkins