Trzy lata temu się udało
autor: choro4W najbliższą sobotę, zakończymy pierwszą rundę rozgrywek III ligi, choć tydzień później do rozegrania zostanie jeszcze przeniesiona na jesień pierwsza kolejka rundy rewanżowej.

Ale najpierw mecz w Starogardzie Gdańskim, w najbliższą sobotę, 18 listopada 2023 r, o godzinie 13:00. Klub Piłkarski Starogard powstał w 2008 roku. Jest następcą innych starogardzkich klubów jak Wierzyca, Start, Famor, Stoczniowiec, czy Włókniarz, którego wychowankiem był jeden z najsłynniejszych piłkarzy w historii polskiej piłki nożnej - Kazimierz Deyna. Jego imię nosi stadion, na którym w sobotę wystąpi drużyna Floty.
KP Starogard w III lidze pojawił się w roku 2017 przejmując drużynę od KS Chwaszczyno. Zazwyczaj zajmował pozycje 8 - 11, ale w najlepszym dla niego sezonie 2020/21 zajął wysokie czwarte miejsce. Wtedy to też spotkał się z Flotą, na tym samym stadionie przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich i… przegrał 0-1, po bramce Łukasza Kopcia w 77 minucie. Był to sezon 'covidowy', więc rewanżu nie było, ale mimo to starogardzianie zakwalifikowali się do grupy walczącej o awans, a Flota spadła do IV ligi.
Teraz obie drużyny spisują się słabo. Lepiej jednak wygląda Flota, która zdobyła o 7 punktów więcej i plasuje się wyżej o 3 pozycje. Sobotni gospodarze mają w dorobku 10 punktów, z czego 9 zdobyli na wyjazdach, w tym wygrywając po 3-2 z Pogonią II w Szczecinie i Stolemem w Gniewinie. U siebie dotąd tylko 1 punkt, za remis 2-2 w derbach Cartusią. W drużynie nie widać rasowego strzelca, najwięcej bramek zdobyli dotąd Damian Garbacik 4 i Mikołaj Mikuła 3. Mimo nie najlepszych wyników drużyna KP walczy do końca, przed tygodniem zremisowała 3-3 w Solcu Kujawskim, mimo iż po 90 minutach przegrywała 1-3, zdobywając wyrównującego gola w 90+6 minucie.
Biorąc pod uwagę, że Flota w tym sezonie także lepiej punktuje na wyjazdach, można być chyba na sobotę umiarkowanym optymistą. Ale trzeba zagrać tak jak chociażby niedawno w Kartuzach.
�r�d�o: Waldemar Mroczek/mksflota.swinoujscie.pl/old/

relacjďż˝ dodaďż˝: TUPACK