Piłkarki wygrywają w Łęcznej!
autor: tkowPassa bez porażki utrzymana! Czwarte ligowe zwycięstwo w tym sezonie zaliczyły piłkarki Pogoni Szczecin, które pokonały aż 3:0 zespół Górnika Łęczna.

Początek meczu był dość spokojny, obie drużyny starały się zbudować przewagę. W 16. minucie świetną akcję prawym skrzydłem przeprowadziły gospodynie, piłkę otrzymała Aleksandra Posiewka, która obróciła się z piłką i uderzyła na bramkę Pogoni - ofiarnie zainterweniowała Marianna Litwiniec, która zapobiegła utracie bramki. W kolejnych minutach można było wyczuć zdecydowanie większą determinację w szeregach Pogoni - już w 27. minucie siódmego gola w tym sezonie zaliczyła Natalia Oleszkiewicz, która świetnie wykończyła akcję po podaniu Zuzanny Radochońskiej. Pod koniec pierwszej połowy Dorota Hałatek świetnie uderzyla z woleja, lecz dwukrotnie kapitalnie interweniowała Anna Palińska, dzięki której piłkarki Pogoni schodziły na przerwę z przewagą.

Pierwsze piętnaście minut drugiej odsłony spotkania były dość wyrównane dla obu drużyn. W 61. minucie Emilia Zdunek wykonywała rzut wolny, podała do Martyny Brodzik, a ta uderzyła na bramkę z dystansu, lecz futbolówka poszybowała tuż obok słupka. W 68. minucie spore zamieszanie w polu karnym wykorzystała Zofia Giętkowska, która wbiła piłkę do bramki strzeżonej przez Sandrę Urbańczyk i Pogoń wyszła na dwubramkowe prowadzenie! Po chwili mogliśmy obejrzeć trzeciego gola dla szczecinianek po świetnej akcji, Emilia Zdunek trafiła do siatki, lecz sędzia odgwizdała pozycję spaloną. Ostatnie słowo należało do drużyny prowadzonej przez Piotra Łęczyńskiego. Wprowadzona w 88. minucie na boisko Kornelia Okoniewska już dwie minuty później w sytuacji sam na sam wpisała się na listę strzelczyń i trzy punkty jadą z piłkarkami do Szczecina!