Gawron zagra z "Jerzykiem"
autor: Magdalena Lisowska /maggi/Pierwszym zwycięzcą, w odbywającym się na kortach w alei Wojska Polskiego, turnieju Pekao Open został dziś Hiszpan Albert Montanes. Pokonał on, choć nie bez trudu, Adriana Garcię z Chile 6:2, 7:5, i jest w ćwierćfinale.
W meczu dnia Marcin Gawron (na zdj.) pokonał Ukraińca Artema Smirnowa 7:5, 2:6, 6:2. Jego rywalem w ćwierćfinale będzie inny Polak, Jerzy Janowicz. Który z naszych rodaków zagra w półfinale? Mecz jutro na Korcie Centralnym o 17.
Życiowym sukcesem była dla 17-latka Jerzego Janowicza wygrana z Bohdanem Ulihrachem 7:5, 6:2 i awans do ćwierćfinału. Nie zaczęło się jednak dobrze...

Ulihrach dyktował tempo wymian i zdawałoby się, wykorzystywał swoje doświadczenie. Czech w końcu jest już 33-latkiem. W miarę upływu czasu to Polak zaczął strzelać wygrywające piłki z obu stron kortu, ogrywał rutyniarza w wymianach. W trudnych momentach z pomocą przychodził serwis, choć i return funkcjonował nieźle. Polak wyciągnął w pierwszym secie na 3:3, potem przegrywał 3:5, by wygrać cztery gemy z rzędu i całego seta. W tym momencie „Jerzyk” już wiedział, że końcowe zwycięstwo będzie należało do niego. Odgrywał nawet piłki, po których Ulihrach cieszył się już ze zdobytego punktu.
-Jestem bardzo szczęśliwy. Jest to mój największy sukces w seniorskim tenisie - powiedział nasz rodak po meczu. Jestem pełen podziwu dla mojego dzisiejszego przeciwnika, nie wiedziałem, że w tym wieku można tak dobrze grać. Poruszał się po korcie tak, że niejeden junior mógłby mu pozazdrościć. - dodał.