Porażka Rasela w Karlinie
Zespół Rasela Dygowo doznał wyjazdowej porażki na inaugurację rundy wiosennej V ligi. Dygowianie musieli dziś uznać wyższość Sokoła Karlino.

Jedyne trafienie dla zespołu gości uzyskał najlepszy strzelec Rasela Maciej Remplewicz.
W pierwszej połowie Rasel mógł objąć prowadzenie. Robert Żolik nawet trafił do siatki rywali, jednak sędzia uznał, że w momencie podania od Sławomira Kowalskiego napastnik Rasela był na spalonym. W 37. minucie bramkę zdobyli gospodarze. Po kontrataku Michał Jermułowicz pokonał Pawła Jakubowa i Sokół do przerwy prowadził 1:0.

Po zmianie stron znów szybką kontrę przeprowadzili karlinianie, a celnym strzałem zakończył ją Daniel Zawadzki. Rasel odpowiedział dopiero w 72. minucie. W polu karnym faulowany był Mariusz Piwko, a 'jedenastkę' skutecznie wykonał Remplewicz. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, a gol Tomasza Jakubczyka w 74. minucie ustalił wynik meczu.

Kolejne spotkanie Rasel rozegra na własnym boisku. W sobotę podopieczni Sławomira Konarskiego zagrają z Błoniami Barwice. Zespół z Barwic zajmuje w tabeli jedenaste miejsce tracąc do drużyny z Dygowa sześć punktów.

SOKÓŁ KARLINO - RASEL DYGOWO 3:1 (1:0)

1:0 - Michał Jermułowicz (37.)

2:0 - Daniel Zawadzki (52.)

2:1 - Maciej Remplewicz (72., karny)

3:1 - Tomasz Jakubczyk (74.)

Rasel: Paweł Jakubów - Grzegorz Piwko, Mariusz Waśków, Miłosz Sikora, Arkadiusz Brański, Sławomir Konarski, Mariusz Skok, Mariusz Piwko, Grzegorz Kuster (56. Piotr Suchwałko), Maciej Remplewicz, Robert Żolik (75. Maciej Czapka).