Juniorzy Vielgovii nie sprostali przeciwnikom!
Pierwsza część meczu, około 25 minut, to wyrównany pojedynek obu drużyn. Mecz rozgrywał się w tym czasie w większości w środku pola. Jedynie Klim w 8 min. nie wykorzystał zamieszania podbramkowego do zdobycia prowadzenia dla Vielgovii. Ponad to Kimak w 21 min. oddał silny strzał na bramkę Dąbrovii, ale piłka przeleciała obok prawego słupka bramki. W tym czasie juniorzy Dąbrovii także przeprowadzali nieliczne ataki kończone na obronie Vielgovii. Dopiero w 28 min. Wojak z Dąbrovii, po solowej akcji, silnym strzałem umieścił piłkę w bramce Vielgovii i było 0:1 dla gości. W 34 min. Maziak oddał silny strzał z poza pola karnego, ale piłka minęła z prawej strony bramkę Dąbrovii. Minutę później groźną kontrę przeprowadzili juniorzy Dąbrovii, ale bezpańską piłkę, z piątego metra, nie miał kto umieścić w pustej bramce Vielgovii. W 43 min. Marek tuż za polem karnym sfaulował przeciwnika, sędzia odgwizdał faul i drugą bramkę dla Dąbrovii zdobył Doniecki.

Po przerwie Marka zmienił Krzywania. W minutę po wznowieniu gry, składny atak zakończony strzałem w światło bramki Vielgovii przeprowadzili piłkarze Dąbrovii. Piasecki jednak broni ten strzał i ratuje Vielgovię od utraty kolejnej bramki. Potem następują dwa groźne ataki Dabrovii zakończone niecelnymi strzałami. W 59 min. za Sokołowskiego wchodzi Auguścik. W 68 min. poprzeczka ratuje juniorów Vielgovii od utraty bramki. W 81 min. juniorzy Dąbrovii przeprowadzają atak prawą stroną boiska zakończoną dośrodkowaniem na pole karne Vielgovii, piłkę przejmuje Pietrzak i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę podwyższa wynik meczu na 3:0 dla Dąbrovii. Była to bramka meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

relacjďż˝ dodaďż˝: oleko

III kl. juniorów (okr.) gr.1 Szczecin (2008/2009)
Skład Vielgovii:
Marcin Piasecki, Bartek Marek (45’ Dawid Krzywania), Krzysztof Kaczmarek, Julek Dida, Łukasz Dziadosz, Krystian Kimak, Patryk Sokołowski (59’ Marcin Augścik), Damian Maziak, Damian Otolski, Filip Soswa, Paweł Klim.
Rezerwa:
Marcin Augścik, Dawid Krzywania.

Skład Dąbrovii:
Pionowski, Doniecki Tomasz, Dwojak, Małachowski, Piątek, Bartnicki, Fadecki, Żoch, Doniecki Piotr, Pietrzak, Śmigielski, Semczyszyn, Środoń.

żółta - (Jakub Żoch Dąbrovia)
żółta - (Jakub Żoch Dąbrovia) sędzia: Maśniak Marcinq (główny) Młodziejewski Darek (asystent) Wojciechowski Artur (asystent)

Dane pomogli uzupełnić: oleko, dabrovia, MALY102, maslo888 - dziękujemy