Inauguracja rundy wiosennej
W sobotę, o godzinie 13:00, na stadionie, przy ulicy Witkiewicza odbył się inauguracyjny mecz rundy wiosennej. Szczeciński Salos zmierzył się z Bałtykiem Koszalin. Zawodnicy Salosu  prowadzeni byli  przez swojego nowego  trenera Sebastiana Rzymskiego, który po dość długiej przerwie znów zasiadł na ławce trenerskiej. Faworytem spotkania byli Salezjanie, choć na początku meczu to zawodnicy z Koszalina przejęli  inicjatywę strzelając dość szybko bramkę, która dawała im prowadzenie na początku spotkania. Piłkarze z Koszalina utrzymali wynik do przerwy.

Po przerwie zmobilizowani przez trenera zawodnicy Salosu wzięli się w garść i zaczęli atakować. Bardzo ładnym, prostopadłym podaniem Maciej Fertala otworzył drogę do bramki Andrzejowi Ogonowskiemu, który minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Po tej właśnie akcji zawodnicy Salosu uwierzyli, że jeszcze nic nie jest stracone i postanowili w dalszym ciągu walczyć o wynik. Salezjanie nie  musieli długo czekać, aby znów cieszyć się zdobytą bramką, ponieważ efektownym  strzałem  zza pola karnego popisał się Jakub Kuflowski, jednak  bramkarz zdołał wybić piłkę, ta spadła tuż  pod nogi Łukasza  Jasiaka, który umieścił ją w siatce. Gdy już wydawało się, że wynik jest przesądzony zawodnicy Bałtyku strzelili wyrównującego gola. Ożywiło to zawodników Salosu i walka rozpoczęła się na nowo.

Piłkarze ze Szczecina pokazali charakter i po podaniu Patryka Lewandowskiego do Jakuba Kuflowskiego, który to efektownym dryblingiem minął obrońcę i oddał efektywny strzał na bramkę, dający zwycięstwo drużynie ze Szczecina.

relacjďż˝ dodaďż˝: A9

LWJ starsi (2008/2009)
SALOS Szczecin JS Bałtyk Koszalin JM
3 2
21-03-2009 13:30
bramki: Ogonowski, Jasiak, Kuflowski (SALOS) / Mazurkiewicz, Datkun (Bałtyk) dodaj video
Salos: Kruszynski, Kwiecien, Golak, Zielinski, Borowski (Pluciennik), Szych, Okoniewski (Kuflowski), Jasiak (C), Fertala (Potrawski), Lewandowski, Ogonowski

żółte kartki: Lewandowski, Kuflowski (Salos)

Dane pomogli uzupełnić: Luki91, A9 - dziękujemy