Rega zagra z Kaszubią
autor: Krzysztof Cichomski /C80/Już w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 Rega Trzebiatów rozegra na własnym boisku mecz w ramach 25 kolejki III ligi Bałtyckiej z Kaszubią Kościerzyna. Zapraszamy wszystkich fanatyków na to spotkanie.

W poprzednim swoim spotkaniu Rega Trzebiatów zwyciężyła na własnym boisku ze Sławą Sławno 2:1. Już w 2 minucie na prowadzenie wyszedł zespół Regi, po bramce Przemysława Orłowskiego. Do wyrównania doprowadził Jakub Zejglic po błędzie bramkarza i obrońcy z Trzebiatowa. Natomiast bramkę na wagę 3 punktów zdobył Rafał Komar w 60 minucie.

Nasz rywal Kaszubia w ostatnim swoim meczu pokonała Astrę Ustronie Morskie 2:0. W 15 minucie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie po samobójczej bramce obrońcy Astry. Na 2:0 podwyższył Błażej Troka, który dobrze przyjął piłkę po dośrodkowaniu i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza.
Rega obecnie zajmuję 3 pozycję w tabeli z dorobkiem 44 punktów i bilansem bramkowym 38-33. Kasuzbia natomiast zajmuję 6 lokatę ze zdobyczą 38 punktów, strzelając 39 bramek przy tym tracąc 28.

Obecnie w Redze Trzebiatów najlepszym strzelcem jest Przemysław Orłowski, który zdobył 9 bramek, a w zespole z Kościerzyny najlepszym strzelcem jest Dawid Banaczek z 9 bramkami zdobytymi.

W ostatnim meczu pomiędzy tymi drużynami Rega Trzebiatów przegrała w Kościerzynie 2:1. Wtedy bramkę dla Regi zdobył Maciej Więcek w 78 minucie, a dla Kaszubi Piotr Kwietniewski 58 minuta i Błażej Troka 85 minuta.

0:3 - 50' - Piotr Kwietniewski
1:3 - 70' - Cezary Przewoźniak (rzut karny)
Kaszubia: Literski - Bieliński, Kubsik, Żuk, Wojtkiewicz - Troka, Gołuński, Klawikowski, Drzymała (80'Szmidt) - Kwietniewski (78'Wysiecki), Banaczek (88'Neścior)

Rega:Twarzyński, Kamień, Hernacki, (46'Muskała), Wawiórko,
Śliwa, Kordowski, (33'Kasztelan), Filiks, Przewoźniak, Orłowski, Cebulski, Komar

sędzia: Czaczyk (główny), Wojciechowski (asystent nr 1), Czernic (asystent nr 2)

Dane pomogli uzupełnić: Merida, GKSRMT, MksKASZUBIA - dziękujemy