Zwycięska Drawa
autor: DraweczkaDzisiaj na stadionie przy ulicy Okrzei, odbył się mecz osiemnastej kolejki IV ligi zachodniopomorskiej. Tym razem rywalem Drawy była, okupująca dolne strefy tabeli, Vineta Wolin. Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem, o godzinie 16.00, a prowadziła je trójka sędziowska z Wałcza.
Od początku widać było, że to Drawa jest lepiej poukładanym zespołem i już w pierwszych minutach mogła objąć prowadzenie, ale mocny, podbity strzał z prawej strony, Macieja Kwiatkowskiego przeleciał nad poprzeczką. Dokładnie w 15 minucie gry dosyć niespodziewany strzał z lewej strony boiska oddał zawodnik Drawy, wysoko lecąca piłka zmyliła bramkarza rywali i ten w ostatniej chwili wyciągnął futbolówkę spod poprzeczki.
Mniej więcej po upłynięciu dwudziestu minut Drawszczanie zaczęli popełniać szkolne błędy w obronie.
Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka po wybiciu z linii defensywnej trafiła do zawodnika Vinety, a ten półwolejem posłał ją wysoko nad poprzeczką, potem błąd popełnił Robert Piłat, który rzucił się na lecącą po ziemi piłkę i przy 'pomocy' napastnika rywala wypuścił ją z rąk, na szczęście Drawy zawodnik z Wolina nie trafił na pustą bramkę.
Chwilę po tej akcji bardzo mocny strzał z rzutu wolnego Piotrka Kibitlewskiego minimalnie minął spojenie słupka z poprzeczką.
Niestety dla gospodarzy, Drawa wciąż popełniała błędy, po upłynięciu dwóch kwadransów długą piłkę do przodu posłali obrońcy Vinety, z tą minął się skaczący Tomasz Wyrzykowski, a goniący go napastnik wyspiarzy znalazł się sam na sam z Robertem Piłatem i po raz kolejny szczęście dopisało gospodarzom. Chwilę później z, wycofaną przez Drawszczan, piłką znowu minął się Wyrzykowski i tylko dzięki nieporadności gości wciąż mieliśmy 0:0.
W 44 minucie, po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego z lewej strony boiska, w polu karnym gości najwyżej wyskoczył Andrzej Pedrycz i głową skierował piłkę do siatki Vinety. Jeszcze w kolejnej akcji, po zagraniu ręką, Drawa miała rzut wolny z ok. 17 metra, na uderzenie zdecydował się Damian Korczyński, ale niestety jego mocny strzał obronił Marcin Gumowski. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 1:0.

Na drugie 45 minut Drawszczanie wchodzili z jedną zmianą - Mateusza Nowika zastąpił wracający po kontuzji Artur Kapeliński.
I już w pierwszej akcji drugiej połowy Kapela mógł strzelić bramkę, jego strzał z dystansu z ogromnymi problemami wybronił jednak bramkarz wyspiarzy. Dosłownie sekundy później Gumowski wybronił niemal identyczny strzał Korczyńskiego.
Po mocnym akcencie ze strony gospodarzy zaatakowała Vineta, ale ich strzały omijały dzisiaj bramkę strzeżoną przez Roberta Piłata.
W ok. 60 minucie świetną akcję wypracował sobie Grzegorz Muzyka i jego strzał ponownie nie wiele minął spojenie. Czego Muzyka nie mógł zrobić sam, mogli zrobić jego koledzy z drużyny, w 72 minucie wspomniany napastnik dostał piłkę na prawą stronę boiska, wszedł w pole karne, wyłożył na piąty metr Piotrkowi Kibitlewskiemu i ten nie pomylił się i podwyższył wynik na 2:0.
Minutę później niemal identyczna akcja, tym razem Muzyka na jedenasty metr do Korczyńskiego, ten z kolei na lewo do Artura Kapelińskiego i futbolówka po raz kolejny minęła spojenie słupka z poprzeczką. W 83 minucie przelobowany został Robert Piłat, piłkę z linii bramkowej, ręką, sparował Damian Suska, sędzia oczywiście musiał usunąć pomocnika Drawy z boiska. Rzut karny wykorzystał Łukasz Polak i zrobiło się gorąco, bo o to mamy bramkę kontaktową no i spotkanie musimy dokończyć w dziesiątkę. Utrata zawodnika nie spowodowała jednak żadnych komplikacji w zespole Drawy, co prawda rywale rzucili się do ataku, ale Drawszczanie mądrze zatrzymywali ich akcje konstruując kontrataki. I po jednym z nich i dośrodkowaniu piłki z lewej strony, Damian Korczyński pięknym wolejem ustanowił wynik spotkania na 3:1.

1:0 43' minuta Andrzej Pedrycz
2:0 72' minuta Piotr Kibitlewski
2:1 83' minuta Łukasz Polak (k)
3:1 91' minuta Damian Korczyński

Składy:
Drawa: Robert Piłat - Andrzej Pedrycz, Paweł Czermanowicz, Tomasz Wyrzykowski, Szymon Nachim - Maciej Kwiatkowski (80 Konrad Kiełbasa), Piotr Kibitlewski, Mateusz Nowik (46 Artur Kapeliński), Damian Suska - Grzegorz Muzyka, Damian Korczyński

Vineta: Marcin Gumowski - Przemysław Tomków, Dariusz Cader, Jarosław Herosimczyk, Jakub Jarka - Łukasz Pankowski, Mariusz Substyk (70 Bartłomiej Targoński), Jakub Przewoźny, Adrian Nagórski - Mariusz Kudła (66 Adam Nagórski), Łukasz Polak