Flota popłynęła
autor: kafar5151W sobotę, 16 maja, na stadionie w Brojcach zostało rozegrane spotkanie klasy okręgowej gr. I pomiędzy zespołem gospodarzy, Wichrem, a rezerwami I-ligowej Floty Świnoujście. Zakończyło się wynikiem, ku uciesze zgromadzonych fanów, 2:1 dla 'biało-zielonych'.
Pogoda była kiepska - ciągle padał deszcz, murawa była grząska, co sprawiało trudności w grze obu ekipom. Pomimo pogody na stadionie zjawiło się wielu sympatyków 'kopanej'. Po spotkaniu na pewno nie kibice nie mogli żałować tego, że zmokli - widowisko było co najmniej ciekawe, toczyło się w bardzo dynamicznym tempie, było widać zaangażowanie obu drużyn, które raz po raz stwarzały sobie sytuacje strzeleckie. Od pierwszej minuty to Wichrowcy napierali na bramkę Floty. W 10 minucie zamieszanie w polu karnym Floty. Dwa strzały gospodarzy zostały odbite przez defensywę gości, lecz na 18 metrze znalazł się Marcin Wiśniewski, który płaskim strzałem w długi róg bramki Floty otwiera wynik meczu - Wicher-Flota 1:0. Kolejne minuty pokazały, iż Flota jest bardzo dobrze przygotowana do gry w kiepskich warunkach atmosferycznych.
16 minuta - piłka wybita przez defensorów Wichra wprost pod nogi gracza Floty, a ten popisał się kapitalnym uderzeniem z 25 metrów wprost w okno bramki Orzechowskiego. Wicher-Flota 1:1. 'Wichrowców' to nie podłamało, cały czas nacierali z impetem na bramkę gości. Chcieli jak najszybciej zapewnić sobie prowadzenie. W 30' 'oko w oko' z bramkarzem Floty znalazł się Przemek Kuśnierewicz, puścił piłkę obok golkipera i jest 2:1 dla Wichra! Do końca I połowy na boisku trwała zacięta walka w środku pola, która nie przyniosła skutków, w postaci bramek.

Druga połowa, to bardzo interesująca wymiana 'ognia' między obiema ekipami. Na szczęście Wichra, w tym dniu bardzo dobrze dysponowany był Darek Orzechowski, który wyciągnął trzy 'setki'. Wicher miał problemy z celnością strzału, a Flota z przełamaniem defensywy 'biało-zielonych'. Jednak do 90' można było oglądać koronkowe akcje, walkę w środku pola, efektowne parady. Mecz obfitował w emocje. Rezultat nie uległ zmianie do końca spotkaniu i Wicher zrewanżował się Flocie za porażkę z rundy jesiennej. Wicher - Flota 2:1.

Wicher: Dariusz Orzechowski - Damian Ragus, Maciej Jagielski, Łukasz Siwiec - Przemysław Badaszewski (Bartłomiej Więckowicz 85'), Marcin Kańczucki, Marcin Wiśniewski, Piotr Siemionow, Piotr Lenkiewicz - Radosław Rakowicz, Przemysław Kuśnierewicz (Daniel Wiśniewski 85')

W meczu juniorów padł wynik 5:3 dla Wichra. Bramki dla gospodarzy strzelali: Roman Kotlarczyk i Paweł Romanko 4.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/wicherbrojce.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: delgado10