Sparta remisuje w Ulikowie
autor: floraW niedzielę, 3 maja 2009 roku o godzinie 14.00 w Ulikowie miejscowe Derby podejmowały Skalińską Spartę.
Pierwszy mecz tych drużyn wygrała Sparta 2:0, wtedy bramki dla gospodarzy ze Skalina strzelali Michał Michalak i Łukasz Peas. Niedzielny mecz rozpoczął się od niegroźnych ataków gospodarzy, ale w miarę upływu czasu mecz wyrównał się. Około 15 minuty spotkania gospodarze wykorzystali ''atut'' swojego nierównego boiska i piłka w pierwszej chwili nie zmierzająca do bramki odbiła się od nierówności i wpadła w długi róg bramki gości. Niepokonany od 180 minut bramkarz Sparty Paweł Drabot musiał wyciągać piłkę z siatki. Od tej chwili na boisku zaczęli dominować zawodnicy ze Skalina, ale obrona Derbów mimo kilku błędów pozostawała niepokonana.

Około 30 minuty meczu na strzał z lewej nogi z okolicy szesnastki zdecydował się pomocnik gości Andrzej Spychała i mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Do przerwy wiele się nie zmieniło Sparta atakowała, ale wynik po 45 minutach gry brzmiał 1:1.

Po zmianie stron obraz meczu nie zmienił się i tak jak przed przerwą goście dyktowali warunki na boisku a gospodarzy stać było tylko na wybijanie długich piłek z obrony do ataku i niestety dla Sparty jeden z takich wykopów przy znacznym udziale obrony gości przyniósł ponowne prowadzenie gospodarzom.
Sparta od razu rzuciła się do ataku jednak wyglądała na bezradną, dopiero około 80 min. kiedy to sędzia odgwizdał zagranie ręką na 16 metrze do rzutu wolnego podszedł Andrzej Spychała i potężną bombą, tym razem prawą nogą zdobył bramkę wyrównującą. Sparta dążyła do zwycięstwa lecz zabrakło czasu i mecz zakończył się wynikiem 2:2 . Do tego wyniku na pewno przyczyniło się będące w fatalnym stanie boisko w Ulikowie.

relacjďż˝ dodaďż˝: cristiano15