Kolejne zwycięstwo Błoni
autor: blonie6W dzisiejsze zimne południe odbył się kolejny mecz naszej drużyny „Błonie Barwice”. Podejmowaliśmy na własnym boisku „Spójnie Świdwin”. Nasz zespół po dobrej grze wygrał ten mecz 3:1, po bramkach Bartłomieja Gehrke, Łukasza Rakowskiego oraz Marcina Pieczary. Do naszego zespołu powrócił Bartłomiej Gehrke i to właśnie Bartek otworzył wynik meczu pięknym strzałem z rzutu wolnego zza pola karnego, uderzył w okienko bramki i prowadziliśmy 1-0. Spójnia wyrównała w 31 minucie po ładnym strzale zza pola karnego Zbigniewa Sekury. Bramkę do szatni dla Błoii zdobył Łukasz Rakowski w 43 minucie, gdzie Łukasz okiwał obrońcę oraz bramkarza Spójni i zdobył gola na 2-1. W 57 minucie jeden z naszych napastników uderzył w bramkę Spójni, bramkarz obronił i Marcin Pieczara znalazł się tuż przy piłce i dobił piłkę do siatki i prowadzimy 3-1. Bramkę na 4-1 mógł strzelić Andrzej Mórawski strzałem zza pola karnego ale trafił w poprzeczkę. Ostatnią dobrą akcję w meczu miał Michał Piławski, dostał dobrą piłkę od Bartłomieja Gehrke i tuż przed bramkarzem uderzył wprost w bramkarza Spójni.

Mecz zaczynamy w optymalnym składzie, tylko nastąpiła jedna ważniejsza zmiana. Marcina Pieczarę zastąpił dzisiaj na skrzydle pomocy Grzegorz Łomakin. W środku duet Bartłomiej Gehrke i Sebastian Głuszak.
Mecz bardzo dobrze zaczyna Łukasz Rakowski. Już w 1 minucie zagroził bramkarzowi Spójni Marcinowi Stachurskiemu, uderzył w bramkę ale bramkarz obronił na rzut rożny. W 7 minucie drugi strzał Rakowskiego i tym razem nad poprzeczką. W 14 minucie dobrze podaje jeden z pomocników Błonii do Łukasza Rakowskiego, ten wygrywa walkę z 2 zawodnikami Spójni uderza na bramkę i broni Stachurski. W 15 minucie żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Zbroszczyk który faulował jednego z zawodników Spójni. W 17 minucie swoje umiejętności po raz pierwszy dzisiaj pokazuje Bartłomiej Gehrke z rzutu wolnego. Bartek kilka metrów od pola karnego uderzył w słupek. W 21 minucie uderzał Sebastian Głuszak, piłka leciała tuż obok słupka i Stachurski broni na rzut rożny. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Głuszak i głową uderzał Mateusz Węgiełek i bramkarz Spójni obronił piłkę tuż na linii bramkowej. W 23 minucie faulowany był Michał Piławski i żółta kartka dla Spójni. Do rzutu wolnego przed polem karnym przygotowuje się Bartłomiej Gehrke. Bartek pięknie uderzył w piłkę i trafił wprost w okienko bramki. Piękny gol Bartka, to już 6 w tym sezonie. W 27 minucie pierwsza z groźniejszych akcji gości i ostatecznie strzał broni Mariusz Fornal. W 29 minucie na boisku pojawia się Marcin Pieczara a schodzi słabo dzisiaj grający Łukasz Zbroszczyk. W 31 minucie Spójnia odpowiada swoim strzałem, Zbigniew Sekura ładnie uderza zza pola karnego i jest 1-1, Mario Fornal musiał wyciągać piłkę z siatki. W 36 minucie dośrodkowuje Marcin Pieczara i piłka poleciała tuż nad poprzeczkę, z tego dośrodkowania była świetna okazja do zdobycia gola. W 43 minucie Łukasz Rakowski okiwał obrońcę oraz bramkarza Spójni i zdobył gola na 2-1.

Pierwsza groźniejsza okazja w II połowie to strzał Bartłomieja Gehrke z rzutu wolnego w 56 minucie
, tylko tym razem Marcin Stachurski obronił ten strzał. W 57 minucie jeden z naszych napastników uderzył w bramkę Spójni, bramkarz obronił i Marcin Pieczara znalazł się tuż przy piłce i dobił piłkę do siatki. W 60 minucie uderza zawodnik Spójni i nad poprzeczką. W 62 minucie na boisku pojawia się Andrzej Mórawski, a boisko opuszcza Łukasz Rakowski. W 72 minucie składna akcja gości i strzał ale był za lekki aby zagroził Mariuszowi Fornalowi. W 76 minucie bardzo ładny strzał Andrzej Mórawskiego zza pola karnego prosto w poprzeczkę. W 77 minucie kolejna żółta kartka dla Spójni za dyskusje z sędzią. W 86 minucie z okolic linii pola karnego uderza Bartłomiej Gehrke i tuż nad poprzeczką. W 90 minucie ostatnia okazja Błonii w meczu, dobrą akcję miał Michał Piławski który dostał dobrą piłkę od Bartłomieja Gehrke i tuż przed bramkarzem uderzył wprost w bramkarza Spójni. W 91 minucie kolejna żółta kartka dla Spójni. Po chwili sędzia kończy mecz i odnosimy 4 zwycięstwo na własnym boisku w tym sezonie.

Była to druga wygrana z rzędu naszych piłkarzy. Najważniejsze jest to, że zdobywamy 3 punkty i odskakujemy rywalą w tabeli na 7 punktów. Pionier drugi w tabeli tyle właśnie do Błonii traci już punktów. Był to napewno dobry mecz Błonii. Częściej zagrażali pod bramką Spójni, więcej grali piłką i dłużej się utrzymywali przy piłce. Dzisiaj najlepszym zawodnikiem naszej drużyny wydaje mi się że był Bartłomiej Gehrke. Zdobył piękną bramkę oraz dużo razy celnie podawał do kolegów z zespołu gdzie Ci mieli dogodne sytuację. W I połowie dobrze zagrał Łukasz Rakowski który kilka razy zagrażał pod bramką Marcina Stachurskiego. Niestety po raz kolejny słaby mecz zagrał Michał Piławski, Michał miał kilka razy dogodną sytuację do zdobycia gola ale ostatecznie mu się nie udało. Z pomocników jeszcze nieźle zagrał Sebastian Głuszak ale po raz kolejny gola nie strzelił. Grzegorz Łomakin jak zawsze bardzo dużo walczył na boisku i to jest jego na pewno główną rolą. Słaby mecz zagrał Łukasz Zbroszczyk a jego zmiennik Marcin Pieczara na pewno lepiej się pokazał niż Łukasz. Obrona po raz kolejny zagrała dobry mecz i większych błędów nie popełniali oprócz Roberta Felisiaka który nie mógł na swojej stronie kilka razy zatrzymać pomocników Spójni. Po raz kolejny już mieliśmy zmianę bocznego pomocnika już w I połowie. Niestety nasz zespół nie ma dobrych pomocników skrzydłowych. Myślę że szanse na tej pozycji może powinien dostać Damian Zdeb czy Paweł Koń z drużyny juniorów starszych. Wydaje się że Grzegorz Łomakin już na dobre wskoczy do I składu i będzie grał na skrzydle. W tabeli nasz zespół prezentuje się bardzo dobrze. Mamy 7 punktów przewagi nad Pionierem 95 Borne Sulinowo i coraz bliżej nam jest Mistrz Jesieni. Z bardzo dobrej strony dzisiaj pokazali się kibice z Barwic, przez cały czas gorącą dopingowali swoją drużynę. Warto także napisać że nasz poprzedni rywal Błękitni Gonne Małe dzisiaj przegrali z Drawą Drawsko Pomorski II aż 14-1. Kolejny mecz Błonie zagrają w następną niedziele w bardzo emocjonującym meczu z Zawiszą Grzmiącą. Kolejny trening Błoni we wtorek

Błonie Barwice - Spójnia Świdwin 3-1 (B.Gehrke 24’, Ł.Rakowski 43’, M.Pieczara 57’ - Z.Sekura 31’)

Błonie Barwice - Mariusz Fornal - Przemysław Cabaj, Adrian Smoczek, Mateusz Węgiełek, Robert Felisiak - Grzegorz Łomakin, Sebastian Głuszak, Bartłomiej Gehrke, Łukasz Zbroszczyk (Marcin Pieczara 29’) - Michał Piławski, Łukasz Rakowski (Andrzej Mórawski 62’)

Spójnia Świdwin - Mariusz Stachurski - Adrian Zmysłowski, A.Kowal, Rafał Kurlapski, Zbigniew Sekura - Bartosz Kosowski, Radosław Łabędź (Łukasz Walko), Lepa, Remigiusz Warcholski - Marcin Zmysłowski (Helwig) , Michał Kogut

Żółte kartki - Błonie - 1 (Łukasz Zbroszczyk)
Żółte kartki - Spójnia - 3 (Marcin Zmysłowski, Lepa, Rafał Kurlapski)

relacjďż˝ dodaďż˝: jakubek14