Seniorzy zagrali z juniorami
W środowe popołudnie po raz pierwszy przed własną publicznością w okresie przygotowawczym zaprezentowali się zawodnicy czwartoligowej Iny Goleniów. Podopieczni Marka Karmazyna na płycie głównej stadiony miejskiego podejmowali zespół juniorów prowadzony przez Ryszarda Szmuca.
Obie drużyny przechodzą aktualnie dosyć trudny okres przebudowy. Kilku utalentowanych juniorów występuje już regularnie w drużynie seniorów, z kolei w ich miejsce do drużyny juniorów starszych dołączyli zawodnicy z młodszych grup.

Był to już szósty mecz sparingowy dla podopiecznych Marka Karmazyna. Jak dotychczas seniorzy zanotowali cztery zwycięstwa (z Arkonią, Światowidem, Pomorzaninem i Pommern) i jeden remis (z Gryfem Kamień Pomorski). Z kolei dla juniorów prowadzonych przez Ryszarda Szmuca był to trzeci mecz sparingowy (dotychczas wygrali ze swoimi rówieśnikami z Gwardii 2:0 i przegrali z juniorami Górnika Łęczna 0:4).

Środowy mecz rozegrany został w trzech tercjach, każda po 30 minut. Od pierwszych minut tego pojedynku dało się zauważyć znaczącą przewagę jednak bardziej doświadczonych seniorów, którzy szybko objęli prowadzenie. Już w 4 minucie po ładnym zagraniu Stefańskiego, w wybornej sytuacji znalazł się Hubert Pędziwiatr i swojej okazji nie zmarnował zdobywając gola i otwierając wynik meczu. W 12 minucie piłka po uderzeniu głową Piotra Hanuszkiewicza trafiła w poprzeczkę, dwie minuty później bliski zdobycia gola był Trosko, jednak w ostatniej chwili jego strzał z bliska został zablokowany. Pod koniec pierwszej tercji seniorzy podwyższyli na 2:0, kiedy niefortunną interwencją popisał się jeden z młodych zawodników ekipy juniorów, który głową skierował piłkę do własnej bramki.

W kolejnych tercjach obraz gry znacząco się nie zmienił, a bardziej doświadczeni seniorzy kontrolowali przebieg spotkania zdobywając jeszcze cztery gole. Dwa z nich strzelił powracający do zespołu po blisko rocznej przerwie Bartosz Stefański, a po jednym trafieniu dołożyli Michał Łukasiak i Marcin Borek.
Ostatni już sparing przed inauguracją rozgrywek seniorzy rozegrają w Płotach. W najbliższą sobotę 8 sierpnia zmierzą się z miejscową piątoligową Polonią. Początek spotkania o godz. 17.

INA (seniorzy): Nowotny - Winiarski, Winczewski, Jeż, Hanuszkiewicz, Chrząstowski, Winogrodzki, Trosko, F. Borek, Stefański, Pędziwiatr.
Na zmiany wchodzili: Sobolewski, S. Paszkowski, P. Kozak, M. Borek, Łukasiak, Hawrot, W. Borek.
INA (juniorzy): Grabowski, A. Jurasek, Żelichowski, Stuba, Symonowicz, Mikołajczyk, Wanagiel, Szczyciński, Łunkiewicz, Wiśniewski, Ł. Jurasek.
Na zmiany wchodzili: Szczęsny, Żurowski, Gąsior, Zientarski, Dropiński.
�r�d�o: mksina.com

relacjďż˝ dodaďż˝: karpikwb