Kolejne zwycięstwo Poloni
autor: PszczółekPo wysokim zwycięstwie ze Stalą Lipiany, Polonia odnotowała kolejne pewne i zasłużone zwycięstwo oraz zdobyła kolejny komplet punktów. Tym razem podopieczni Edwarda Pruskiego pokonali na wyjeździe wynikiem 3:1 miejscową Zorzę.
Od pierwszego gwizdka arbitra głównego pana Korolczuka, Polonia postanowiła na terenie wroga ustalić swoje zasady i pokazać swój styl gry. Po 10 minutach spotkania Polonia powinna prowadzić dwoma bramkami jednak nieskuteczność Jacka Wyszomirskiego, którego strzały mijały oba słupki bramki lub trafiały w bramkarza oraz szczęście zawodników z Dobrzan uratowało Zorzę od utraty bramki. W 30 minucie spotkania Polonia objęła prowadzenie. Wszystko to stało się za sprawą duetu napastników Płotowskiej Poloni Jacka Wyszomirskiego oraz Pawła Rynalskiego, który skierował piłkę do siatki Szczecińskiego. Jednak radość gości nie potrwała długo, gdyż w 40 minucie po nieporozumieniu stoper oraz prawego obrońcy Polonii 'bramkę do szatni' zdobył Adam Klubikowski. Tak więc do przerwy wynik remisowy.
W drugiej odsłonie spotkania Polonia w dalszym ciągu nacierała na bramkę rywal, który odpowiadał groźnymi kontrami powstrzymywanymi jednak przez defensywę Polonii, zwłaszcza dzięki Kaziowi Karczewskiemu, który zdecydowanie wyróżniał się swoją postawą na boisku. W dalszym ciągu nie brakowało sytuacji do objęcia prowadzenia przez Polonię. Jednak dopiero po doskonałym dośrodkowaniu Łukasza Góralskiego do Łukasza Szwaka który pewnie zmieścił piłkę w siatce Polonia objęła prowadzenie w tym spotkani. Po radości ze zdobytej bramki goście po raz kolejny zaspali. Gospodarze już po 5 minutach mogli odrobić stratę lecz jeden z zawodników gospodarzy z siódmego metra trafił wprost w doskonale ustawionego Waldemara Domańskiego. Drużyna Polonii przeprowadziła jednak szybką i skuteczną kontrę na bramkę Szczecińskiego i Paweł Rynalski za sprawą Pawła Mireckiego skierował piłkę do siatki rywala. Tak więc po zdobyciu trzeciej bramki, nic nie przemawiało za tym aby w Dobrzanach nastąpił podział punktów. Polonia po raz kolejny pokazała przeciwnikowi pewną i szybką grę do końca spotkania.

Kolejne spotkanie ligowe Polonia rozegra na własnym terenie o godzinie 17:00 z Iskierką Szczecin Śmierdnica. Wszystkich kibiców gorąco zapraszamy.
Natomiast najbliższy mecz Polonia rozegra 2 września w Trzebiatowie z miejscową Regą II Trzebiatów o godzinie 17:00 w ramach Pucharu Polski ZZPN.
�r�d�o: polonia-ploty.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: Felek

V liga szczecińska (2009/2010)
Zorza Dobrzany Polonia Płoty
1 3
29-08-2009 16:00
bramki: 40' Adam Klubikowski (Zorza) / Ł.Szwak, Paweł Rynalski -2 (Polonia) dodaj video
Zorza: 1. S. Szczeciński - 2. M. Grzelak, 3. E. Rogala, 18. A. Kierek (72' 7. D. Olesiński) - 15. P. Klęczar (c), 4. T. Kusiak, 5. A. Lis (55' 22. B. Tyrkała), 11. P. Smolarek (81' 21. K. Jasnos), 17. P. Wójtowicz - 20. A. Jodłowski, 10. A. Klubikowski

Polonia: Domański- Nabrzewski, Woźniak, Ratajczyk, Mirecki (Markowski), Karczewski (Zajfert), M. Szwak, Ł. Szwak (Feledyn), Góralski, Wyszomirski (Cymkiej), Rynalski oraz Stopa i Kos

sędzia: Korolczuk (główny) Czaczyk (asystent nr 1) Zając (asystent nr 2)

Dane pomogli uzupełnić: edi123, ToMeQ696, Felek, pawe - dziękujemy