ligowiec.net strona główna
redaktor dyżurny:
maggi
Dwa razy lądowaliśmy poza drogą
autor: Maciek ŻuchowskiTen sport działa jak magnes. Postęp technologiczny jest ogromny, ale radość z jazdy, atmosfera wśród zawodników i pomoc kibiców wypychających auto po wypadnięciu z trasy jest niezapomniana. Mariusz Antonow, kierowca rajdowy z Goleniowa wspomina swój powrót, po rocznej przerwie, na trasy 19. Rajdu Dolnośląskiego.

Po roku powróciłeś na OS-y. Ciężko było?
-Po rajdzie mogę stwierdzić, że nie miałem problemów z powrotem na rajdowe trasy po rocznej przerwie. Od ostatniego startu nie siedziałem w rajdówce. Nie miałem możliwości zrobienia choćby jednego treningu na zamkniętej trasie w tym roku . Wsiadłem do auta 'z marszu'. Pierwszego dnia jechało nam się całkiem dobrze, chociaż dał o sobie znak niewłaściwy dobór opon na takie warunki pogodowe oraz niezbyt wysoka moc auta. Przez ostatni rok bardzo zmienił się sprzęt, którym dysponuje czołówka. Większość używa ponad 200 konnych samochodów bardzo dobrze przygotowanych, przez to drogich. Nasza Astra nie jest już konkurencyjna.
autor: Archiwum Mariusza Antonowa Z czego jesteś najbardziej zadowolony podczas swojego startu?
-Zadowolony jestem głównie z tego, że w ogóle wystartowałem i mogłem cieszyć się jazdą. Poza tym ucieszył mnie szczególnie fakt, że po takiej przewie nie odstaję od konkurencji.

Co jest takiego w tym sporcie, że mimo przeciwności losowych wraca się do niego?
-Ten sport działa na mnie jak magnes. Nie można się z niego wyleczyć. Walka na trasie, atmosfera wśród zawodników, oklaski kibiców po widowiskowym przejeździe motywują do dalszych startów. Gdyby nie problem z brakiem funduszy od sponsorów, startowałbym pewnie w każdym możliwym rajdzie:)

Z jakimi trudnościami spotyka się rajdowiec w naszym kraju?
-Bolączką tego sportu są duże potrzeby finansowe. Niestety nie da się rozwijać bez pomocy sponsorów. Stanąłem w miejscu, bo własne fundusze starczają na okazjonalne starty przy i tak obciętych wydatkach na opony, testy i podniesienie osiągów samochodu. Postęp technologiczny jest nieodzownym elementem tego sportu a to wszystko kosztuje. Ta całość ma kluczowy wpływ na wynik.

autor: Maciek Żuchowski Planujesz jeszcze starty w tym roku?
-Planujemy jeszcze start w Barbórce Cieszyńskiej - ostatniej rundzie Rajdowego Pucharu Polski w połowie listopada. Jeśli spadnie śnieg. Tylko na tym rajdzie będzie można walczyć o wysokie miejsce na seryjnych zimowych oponach.

Jak oceniasz imprezę?
-Impreza była bardzo dobrze zorganizowana i nie można się do niczego przyczepić.

Który z odcinków specjalnych pamiętasz najbardziej?
-Najbardziej pamiętam odcinek, na którym przy pierwszym przejeździe pojechaliśmy dla kibiców pełnymi poślizgami w zakrętach. Przez taką jazdę czas nie był najlepszy, ale warto było dać trochę radości fanom. Z resztą odwdzięczyli mi się za to wypychaniem auta na trasę po spadku z kilkumetrowej skarpy na kolejnym przejeździe tego odcinka. Podczas silnego deszczu, opony z niższej rajdowej półki nie zdążyły odebrać wody spod kół i 2 razy lądowaliśmy poza drogą. Za drugim razem po dość szczęśliwym trafieniu między drzewa i zsunięciu się ze skarpy, dzięki ofiarności ponad 20 kibiców wyjechaliśmy z powrotem na trasę. Pomogli, mimo że spodziewali się zapewne po tym wielkiego prania ubrań:)

Dziękuję za rozmowę
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne

relacjďż˝ dodaďż˝: rajdowiec
 

V Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych
data: 25-09-2009 17:00 - 27-09-2009 18:00
miejsce: Tereny Szczecina ( ul. Szafera (teren poligonu i strzelnicy wojskowej - miasteczko rajdowe), gmina Dobra i Police

Tegoroczna V Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych organizowana przez Automobilklub Gorzowski na terenach Szczecina i okolic w dniach 25-27.09.2009 r. jest jednocześnie rundą FIA CENTRAL EUROPEAN ZONE TROPHIES (CEZ-FIA) czyli Rundą Mistrzostw Europy Centralnej w rajdach Cross Country a przede wszystkim Rundą kandydacką INTERNATIONAL CUP FOR CROSS COUNTRY BAJAS - Międzynarodowego Pucharu BAJA FIA. Międzynarodowy Puchar Rajdów Terenowych Baja FIA organizuje FIA i jest on jego własnością. Puchar składa się z terenowych zawodów rajdowych zgłoszonych do kalendarza Pucharu. Wszystkie zainteresowane strony (FIA, ASN-y, organizatorzy, zawodnicy i załogi) zobowiązują się do stosowanie i przestrzegania przepisów, które nim rządzą. Całkowita długość Odcinków Specjalnych nie może być mniejsza niż 400 km, a w rajdach terenowych BAJA nie zaliczanych do Międzynarodowego Pucharu minimalna długość odcinków specjalnych wynosi 300 km. W Polsce nigdy dotąd nie organizowano rajdu BAJA, ponieważ dotychczasowe przepisy i regulaminy jakie obowiązywały w naszym kraju wytyczały nieco inną, krótszą formułę rywalizacji co miało odzwierciedlenie w pojazdach jakimi dysponowali zawodnicy. Właśnie brak takich pojazdów powodował, że imprez takich dla polskich zawodników nie organizowano a właśnie zawodnik jest najważniejszą punktem każdej takiej imprezy. Zmiana przepisów, która trwa od 3 lat doprowadziła do tego, że odcinki zaczęły stawać się dłuższe, szybsze i coraz bardziej przypominające odcinki specjalne z rajdów BAJA. Przykładem mogą być ubiegłoroczne rajdy w Suwałkach, Wałbrzychu i Drezdenku. Jeżeli chodzi o CEZ-FIA jest to pierwszy rok trwania cyklu w rajdach Cross-Coutry i od razu znalazła się w nim V Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.

Rajd będzie rozgrywany przez 3 dni. Pierwszego dnia w piątek (25.09.2009 r.) rozegrany zostanie odcinek super specjalny (PROLOG), który wyłoni listę startową. W sobotę (26.09.2009 r.) rozegranych zostanie 9 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 200 km. Ostatniego dnia (27.09.2009 r.) zaplanowano 6 odcinków specjalnych o długości ponad 150 km. Całość będzie się skupiała w „miasteczku rajdowym” gdzie zlokalizowane będą strefy serwisowe, przegrupowania, punktu gastronomiczne, scena, punkt informacyjny, itp.
Długość rajdu: 544 km.
Długość odcinków specjalnych: 404 km.

Otwarcie listy zgłoszeń:
I termin 1 września 2009 – 15 września 2009,
II termin 16 września 2009 – 24 września 2009 ,

Zamknięcie listy zgłoszeń:
data: 24 września 2009.

Podział na klasy:
1. Klasa T1 - dla samochodów udoskonalonych (Załącznik J art.285)
2. Klasa T2 - dla samochodów seryjnych (Załącznik J art. 284“)
3. Klasa TH - klasa Narodowa
4. Klasa O - klasa Otwarta
5. Klasa 2K – quady pojazdy czterokołowe z napędem na jedną oś
6. Klasa 4K – quady pojazdy czterokołowe z napędem na dwie osie
7. Klasa E1 – motocykle dwusuwowe o pojemności silnika do 125 ccm i czterosuwowe o pojemności silnika do 250 ccm
8. Klasa E2/E3 – motocykle dwusuwowe o pojemności silnika powyżej 125 ccm do500ccm i czterosuwowe o pojemności silnika powyżej 250 ccm do 650 ccm.
+ fotki + video + relacja

imprezę polecają
poleć to wydarzenie sportowe innym
możesz być pierwszy

video
fotorelacje
pokaż wszystkie zdjęcia (618)
coolbike (99)
djdzinn (174)
KoGut (100)
maggi (42)
rajdowiec (203)
relacje
Dwa razy lądowaliśmy poza drogą (rajdowiec)
Szczecin tylko Mikołajki wyprzedziły... (rajdowiec)
Wrócimy tu za rok... (rajdowiec)
Hołek nie jedzie, Klaudia z problemami (rajdowiec)
Hołek z problemami (rajdowiec)
W piątek startują (rajdowiec)
Bezpiecznie na rajdzie (rajdowiec)
Krzysztof jest dla mnie autorytetem (rajdowiec)
Do odważnych świat należy (rajdowiec)
Hołowczyc na liście zgłoszeń (rajdowiec)
Wszystkie drogi prowadzą do Szczecina (rajdowiec)
usunąć (rajdowiec)
Hołek w Szczecinie? (rajdowiec)
 
top komentarze
newsy:
4 » Oświadczenie SLKS Vinet »
1 » Orzeł Pęzino szuka spar »
1 » Orkan Dalewo szukaja sp »
mecze:
2 » Pogoń Szczecin-Zagłębie »
1 » Pogoń Szczecin-FC Paksi
aktualnie na portalu
zalogowanych: 1
pierin
gości: 55
statystyki portalu
• drużyn: 3163
• imprez: 157022
• newsów: 78639
• użytkowników: 81562
• komentarzy: 1186330
• zdjęć: 913448
• relacji: 40833
Najwiďż˝kszy Skateshop w Szczecinie.


widzisz błąd na stronie - zgłoś go nam
© 2006-2025 - by ligowiec team
Polityka Cookies