Puchar nie dla Błonii
autor: marcinpiepikDzisiaj, tj 2.08 odbył się mecz II rundy Pucharu Polski KOZPN i dla przyjezdnych puchar szybko się skończył. Błonie przegrały 0-1 z niżej notowanym Darzborem II Szczecinek. Bramkę dla Darzboru strzelił 17 letni Mateusz Sobolczyk.

Przy bardzo wysokiej temperaturze przyszło grać dzisiaj zawodnikom obu ekip. Niestety ta pogoda bardziej pomogła Darzborowi, który dzisiaj w swojej kadrze podstawowych zawodników pierwszej drużyny nie miał, bodajże był tylko Hubert Czeszczawik, Wojtek Rubaszniak oraz były zawodnik Błonii Dawid Borkowski.
Pierwsze minuty lepiej wykorzystywali gospodarze, w 12 minucie oddali pierwszy z strzał, ale piłka poleciała nad poprzeczką. Trzy minuty później strzał obok słupka oddał Dawid Borkowski.

Goście sytuację stworzyli sobie w 19 minucie, wtedy Marcin Pieczara zagrywa do Łukasza Rakowskiego ten uderza i przed linią bramkową obrońca Darzboru wybija piłkę. W 23 minucie z powodu kontuzji zejść musiał Rafał Smółka, wszedł za niego Robert Felisiak. W 27 minucie Darzbór dośrodkowuje z rogu i strzał z głowy obok słupka. W 28 minucie Grzegorz Łomakin dostaje żółtą kartkę za faul na Dawidzie Borkowskim. Ciekawych sytuacji w pierwszej połowie już nie było, bowiem pozostałe minuty to szczególnie niecelne, bądź złe podania do napastników obu drużyn.

W przerwie meczu rozgrzewają się : Mariusz Fornal, Kamil Nymka, Łukasz Smółka oraz Paweł Koń

Błonie na drugie 45 minut wychodzą bez zmian i już od 54 minuty przegrywają 0-1. Po kontrze gospodarzy strzałem po ziemi uderza 17 letni Mateusz Sobolczyk. Minutę później mogło być 2:0, zza pola karnego uderza Darzborowiec i dobrze broni Piotr Rakowski.

W 59 minucie na boisko wchodzi Paweł Koń za Rafała Ćwirko. W 61 minucie lekko uderza Łukasz Zbroszczyk i broni bramkarz. W 64 minucie na boisko wchodzi Łukasz Smółka za Grzegorza Łomakina. Zawodnicy Błoni do wyrównania mogli doprowadzić w 85 minucie, wtedy Paweł Koń uderzył tuż nad poprzeczką. Była to ostatnia sytuacja bramkowa w meczu.

Dzisiejszy mecz był wyrównany i pełen walki. Drużyna Z Barwic po stracie gola chciała za wszelką ceną doprowadzić do wyrównania, ale niestety zabrakło im sił. Wśród gości wyróżnić należy m.in. Mateusza Węgiełeka, Adriana Smoczka oraz Piotra Rakowskiego, który kilka razy ładnie obronił strzały Darzborowców. T

Trenerem rezerw Darzboru jest były trener Błonii Lech Pałka. W zespole ze Szczecinka cały mecz zagrał Marcin Korabiusz, były gracz Błonii. Teraz zawodnicy Błonii powinni skupić się na lidze, aby nie zawalić pierwszych spotkań i aby po walczyć o szybki powrót do V ligi.

Skład Błonii : Piotr Rakowski - Przemysław Cabaj, Mateusz Węgiełek, Adrian Smoczek, Rafał Smółka (Robert Felisiak 23’) - Marcin Pieczara, Bartłomiej Gehrke, Grzegorz Łomakin (Łukasz Smółka 64’), Łukasz Zbroszczyk - Rafał Ćwirko(Paweł Koń 59’), Łukasz Rakowski

Ponadto nie grali : Mariusz Fornal, Kamil Nymka

relacjďż˝ dodaďż˝: jakubek14