Stal towarzysko z Gryfem
autor: Krzysztof Cichomski - /C80/Stal Szczecin zremisowała 3:3 (0:1) z Gryfem Kamień Pomorski w meczu kontrolnym rozegranym dziś (8.08) o godzinie 11:30 na stadionie przy ulicy Bandurskiego. Trener Rysto Gogarowski testował różne warianty gry zespołu.

Mecz, rozgrywany w upalnym słońcu, nie stał na najwyższym poziomie, choć obie drużyny potrafiły groźnie zaatakować bramkę rywali. Wynikało to jednak częściej z błędów i niekonsekwencji w grze defensywnej, niż wielkich atutów strzeleckich. Do przerwy Stalowcy przegrywali 0:1 po bramce Smeli z 41 minuty.
W drugiej odsłonie trener Gogarowski testował najróżniejsze ustawienia taktyczne zespołu, 'próbując' testowanych zawodników, czego konsekwencją była większa liczba sytuacji strzeleckich w obu zespołach. Pięć minut po wznowieniu gry drugą bramkę dla gości zdobył Kapczyński. W 65. minucie kontaktowego gola zdobył trenujący z seniorami napastnik juniorów Daniel Strzelec. 10 minut później z rzutu karnego wyrównał Robert Gronowski. Goście z Kamienia odpowiedzieli golem Wittbrodta w 83. minucie. W samej końcówce meczu dobrą akcję przeprowadziła dwójka Parys - Cupryn. Ten ostatni uderzeniem lewą nogą zdobył gola dającego remis Stalówce.

Kolejny sparing Stalowcy rozegrają we wtorek. O godzinie 17:30 zmierzą się w Skolwinie z miejscowym Świtem.

Stal Szczecin - Gryf Kamień Pomorski 3:3 (0:1)
bramki: Daniel Strzelec 65', Robert Gronowski 75' (rzut karny), Dariusz Cupryn 90' (Stal)

Stal: Szyłko - Rutecki, Gronowski, Kadłubowski, Parys, Bobko, Storek, Cupryn, Klowan, Strzelec, Rzymski.
Na zmiany wchodzili: Kasprzak, Staciwa, Kucaba, Masłowski.

Gryf: Benedyczak - Geszka, Król, Górski, Wittbrodt, Smerdel, Kultyk, Makarewicz, Ziatyk, Smela, Kapczyński.
�r�d�o: stalszczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: karpikwb