Wyjazdowa wygrana Kłosa nad Iskierką
autor: PszczółekW zaległym meczu 16 kolejki V ligi rozegranym na stadionie przy ul. Topolowej w Szczecinie Iskierka Śmierdnica przegrała 2:3 (0:3)Kłosem Pełczyce. Gole dla Iskierki zdobyli: Grzegorz Drabik ‘58 min. i Maciej Wal ’82 min. Zwycięskie bramki dla Kłosa padły po celnych strzałach: Michała Wróblewskiego ’29 min. oraz Patryka Ślesińskiego ’38 i ’41 min.
Przed spotkaniem obie ekipy zapowiadały walkę o zwycięstwo. Zwłaszcza gospodarze mając przed sobą wizję degradacji potrzebowali kolejnego dorobku punktowego. Jednak pierwsze 45 minut pokazały, kto zasłużenie jest wyżej notowany w ligowej tabeli. Goście z Pełczyc przez całą pierwszą odsłonę nadawali ton grze, przerywając nieudolne ataki piłkarzy Iskierki. Już w 18 min. Kłos mógł objąć prowadzenie. Krzysztof Wróblewski ograł defensywę gospodarzy, silnie uderzył w światło bramki, jednak wyśmienitą interwencją popisał się broniący 17-letni Patryk Budzyński. W 29 min. Kłos dopiął swego. Michał Wróblewski wbiegł z piłką na przedpole bramki Iskierki z lewej strony boiska i technicznym strzałem dał gościom prowadzenie. W 38 min. było już 0:2. Patryk Ślesiński zdecydował się na ładny techniczny strzał z 17 metra i lobując stojącego na przedpolu bramkarza trafił do siatki. Nie minęły trzy minuty, a ponownie Ślesiński skopiował swój wyczyn. Tym razem techniczny strzał z podobnej pozycji znalazł drogę w prawym dolnym rogu bramki gospodarzy.

Druga część gry rozpoczęła się ponownie od przewagi gości. Trener gospodarzy widząc niemrawość w poczynaniach ofensywnych swojego zespołu dokonał dwóch zmian. W 58 min. przebywający od trzech minut na murawie Grzegorz Drabik silnie uderzył za pola karnego i ku uciesze miejscowych oraz swojej zmniejszył rozmiary porażki. Strzelony gol dodał zawodnikom Iskierki wigoru. W 82 min. kolejny zmiennik w ekipie gospodarzy - Maciej Wal ładnym lobem nad znajdującym się na przedpolu Robertem Grzegorczykiem umieścił futbolówkę w siatce. Kontaktowa bramka spowodowała, że gospodarze zwietrzyli możliwość uzyskania wyniku punktowego. Zaskoczeni takim niespodziewanym obrotem sprawy piłkarze Kłosa zaczęli grać nerwowo, przerywając ataki Iskierki faulami. W ostatniej minucie goście przeprowadzili szybką kontrę. Wprowadzony na ostatnie minuty na plac gry Jacek Nieruchaj znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Iskierki, jednak ten instynktownie nogami wybronił strzał napastnika Kłosa.

Obie ekipy rozegrały średnie widowisko. Goście z Pełczyc zanotowali już czwarte zwycięstwo (na pięć spotkań) w rundzie wiosennej i oddalili się od dolnej strefy tabeli. Natomiast gospodarze ze Szczecina w kolejnych meczach muszą postarać się o zdobycze punktowe, by w przyszłym sezonie grać na V-ligowym poziomie, gdyż w dalszym ciągu znajdują się w strefie spadkowej.

05.05.2010r, g. 17:30 - Szczecin ul. Topolowa

Iskierka Śmierdnica - Kłos Pełczyce 2:3 (0:3)

br. Drabik '58, Wal '82 / M.Wróblewski '29, Ślesiński '38,'41.

Iskierka: 1. Patryk Budzyński - 14. Adrian Jankowski, 10. Patryk Rózga, 11. Konrad Krzysztanowicz, 17. Tomasz Koziński - 2. Michał Wilk (55' 3. Grzegorz Drabik), 5. Łukasz Łuksza (c), 7. Marcin Mrówka (72' 20. Maciej Wal), 19. Damian Majchrzak - 4. Ryszard Stefanik (72' 16. Michał Baran), 9. Szymon Górski (46' 15. Maciej Plewko).

Kłos: 22. Robert Grzegorczyk - 6. Daniel Świrski, 20. Tomasz Marjański, 19. Damian Rzędkowski, 7. Wiesław Sitek - 14. Krzysztof Wróblewski (90+2' 2. Kamil Ciesielski), 15. Mariusz Krajewski (c) (86' 16. Arkadiusz Emilianowicz), 11. Kamil Marcinkowski (81' 10. Jacek Nieruchaj), 8. Michał Wróblewski - 17. Patryk Ślesiński, 9. Jarosław Świderski (81' 13. Krzysztof Mazur).

żółte kartki: Łuksza '51, Koziński '84 (Iskierka) / Krajewski '71, Mazur '89, K.Wróblewski '90 (Kłos).

sędz. Radosław Zbaracki (główny) oraz Piotr Jusza i Maciej Buryta (asystenci).

2:3 - 82' - Maciej Wal

żółte kartki: Łuksza '51, Koziński '84 (Iskierka) / Krajewski '71, Mazur '89, K.Wróblewski '90 (Kłos). sędzia: Radosław Zbaracki (główny) oraz Piotr Jusza i Maciej Buryta (asystenci).

Dane pomógł uzupełnić: Macple - dziękujemy