Polonia lepsza od Świtu
autor: adaskoWczoraj (24.04) o godzinie 17:00 Polonia podjęła na własnym stadionie drużynę Świtu Skolwin. W bramce Polonii po raz pierwszy przed własną publicznością wystąpił Michał Bogusz, który przybył do drużyny Polonii z A-klasowej Iskry Golczewo.
Pierwsze minuty spotkania były zdecydowanie na korzyść gości, gdyż to oni próbowali narzucić swój styl gry. Skutkiem niewielkiej przewagi graczy Świtu była zdobyta w 24 minucie bramka po strzale Celmera. Po straconej bramce Polonia zaczęła nacierać bramkę strzeżoną przez Kopocińskiego, jednakże nie potrafili skutecznie pokonać goalkeepera gości. Tak do przerwy wynik był w dalszym ciągu korzystny na rzecz Skolwińskiego Świtu.

Drugą połowę spotkania rozpoczęli goście jednakże to zawodnicy Polonii narzucili swój styl gry. W 65. minucie odsłonie meczu pada wyrównująca bramka po strzale Pawła Mireckiego głową w światło bramki rywala. Wielką zasługę w zdobyciu tej bramki miał Kazimierz Karczewski, który perfekcyjnie dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne Kopocińskiego. Polonia w dalszym ciągu próbowała stworzyć kolejną akcję, która mogłaby zagrozić bramce rywala. Po szybkiej i składnej akcji Maciej Cymkiej wszedł w pole karne 'jak w masło', jednakże został podhaczony przez rywala za co arbiter główny Filip podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Łukasz Góralski, który pewnym strzałem zdobył prowadzenie dla Polonistów. Radość gospodarzy trwałą zaledwie parę minut, gdyż bramkę na 2:2 zdobył Krzysztof Piczak. Po zdobytej drugiej bramce przez Świt, zawodnicy ze Skolwina zupełnie się odkryli tracąc w krótkim czasie dwie bramki po szybkich kontratakach. Strzelcem trzeciej bramki dla czarno-białych został Maciej Cymkiej a czwartej ponownie Paweł Mirecki.

Tak więc podsumowując: spotkanie było bardzo widowiskowe oraz wyrównane jednakże wygrała drużyna gospodarzy, która była bardziej ambitna i wybiegana w ostatnich minutach spotkania. Kolejny mecz Polonia rozegra na wyjeździe z zespołem prowadzonym przez Pana Roberta Kikuna w Szczecinie z drużyną 'GKS Mierzyn'

Drużyny wystąpiły w składach:
Polonia: Bogusz- Góralski, Ratajczyk, Karczewski, Ślezak, Feledyn, Gałuszka, Mizia, Mirecki, Ł. Szwak, M. Cymkiej oraz Markowski, Woźniak, B. Cymkiej

Świt: Kopociński - Jakimowicz (46' Ratkowski), Żołnowski, Pikuła, Skweres - Brzeziński, Danikiewicz (kpt.), Szałek (46' Piczak), Olek (80' Kufel) - Garlej, Celmer
Pozostali, którzy nie grali: Kępski, Kolec

relacjďż˝ dodaďż˝: cafu2