Blisko wygranej we Włocławku
autor: dziadekwWygląda na to, że Mariusz Karol w niespełna tydzień odmienił Akademików. W sobotę widzieliśmy charakter, skuteczność oraz walkę do ostatnich minut. Tym razem jeszcze się nie udało - AZS uległ Anwilowi 82:89 - ale widać, że zespół jest na dobrej drodze.
- Nie chcę widzieć takiej drużyny, jak w dwóch ostatnich meczach - mówił trener Karol przed wyjazdem do Włocławka. I nie widział - on i kibice zobaczyli zespół grający z determinacją, zaangażowaniem, a co najważniejsze skuteczny, który napsuł sporo krwi faworytowi z Kujaw.
Charakter Akademicy pokazali zwłaszcza w drugiej kwarcie, na początku której rywale odskoczyli aż na 14 punktów. Koszalinianie jednak nie spuścili głów, tylko uszczelnili obronę i grali konsekwentnie w ataku, niwelując przewagę Anwilu do zaledwie jednego punktu na koniec pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie meczu trwała już wyrównana walka kosz za kosz, a szala zwycięstwa co chwilę przechylała się z jednej na drugą strone. Żadnej z drużyn nie udalo się jednak zdobyć wyraźniejszej przewagi. Dopiero w ostatniej minucie dzięki skuteczności Thomasa i Pluty oraz większemu boiskowemu doświadczeniu, losy meczu rozstrzygnęły się na korzyść Anwilu

Najskuteczniejszy wśród Akademików był Winsome Frazier, który zdobył 23 punkty, miał 7 zbiórek i 3 przechwyty. Kroku dotrzymywał mu Damien Kinloch - rzucił 19 punktów i królował na tablicach (13 zbiórek - najwięcej w meczu). Swoje dorzucili Tomasz Śnieg (11 pkt., 3 as.) oraz Marcin Sroka (10 pkt.). Mimo że z powodu ważnych spraw osobistych z drużyną niemal nie trenował Mirosław Łopatka, nie widać było jego braku zgrania z kolegami. Mecz skończył z dorobkiem 8 punktów na wysokiej skuteczności. Ogólnie cała drużyna zagrała bardzo dobrze i niewiele brakowało, by AZS wywiózł z Hali Mistrzów zwycięstwo.

Reasumując, drużyna jest na dobrej drodze. Jak tylko do kolegów dołączy jeszcze George Reese, a Mirosław Łopaka przepracuje pełen cykl przygotowawczy przed kolejnym meczem, kibice mogą być optymistami.

(23:18, 23:27, 24:21, 19:16) dodaj video
Anwil: 4. Berisha Dardan, 5. Hicks Eric, 7. Modric Stipe, 8. Jovanović Nikola, 9. Thomas Chris, 10. Pluta Andrzej, 11. Wołoszyn Bartłomiej, 13. Pietrzak Michał, 14. Mucić Sasa, 15. Majewski Łukasz, 22. Thompson D.J., 45. Miller Paul.

AZS: 4. Frazier Winsome, 5. Bartosz Mateusz, 7. Śnieg Tomasz, 10. Bieg Mateusz, 13. Arabas Grzegorz, 14. Curry Sharaud, 31. Sroka Marcin, 34. Kinloch Damien, 41. Łopatka Mirosław, 43. Perka Aleksander, 44. Milicić Igor

Dane pomogli uzupełnić: klin15, krab - dziękujemy

Blisko wygranej we Włocławku (Boskienrike)
Anwil - AZS w telewizji internetowej (avAstt)