Drugi debiut Nicińskiego z Chemikiem
autor: Krzysztof Cichomski C80Po czterech meczach bez porażki i trzech remisach 1:1 z rzędu w najbliższą sobotę zawodnicy Chemika Police ponownie będą walczyć o ligowe punkty. Do Polic z nowym trenerem, Grzegorzem Nicińskim przyjedzie Gryf Wejherowo. Początek spotkania o godzinie 15.00.

Rok temu Grzegorz Niciński (na zdjęciu) w Policach debiutował w roli szkoleniowca Orkana Rumia i przegrał 2:1. Czy i tym będzie miał nieprzyjemny debiut przekonamy się w sobotę.
Jesienią w spotkaniu rozgrywanym na Wzgórzu Wolności kibice zobaczyli aż siedem bramek i co ciekawe zawodnicy Chemika czterokrotnie wychodzili na prowadzenie. Pierwsza bramka spotkania padła już kwadrans po pierwszym gwizdu, gdy własnego bramkarza pokonał Paweł Sobczyński. Jeszcze w pierwszej połowie do remisu doprowadził strzałem w długi róg Łukasz Kłos. Po przerwie Chemik za sprawą bramki Wojtka Fadeckiego ponownie wyszedł na prowadzenie, by po 60 sekundach po bramce Politowskiego po raz drugi utracić prowadzenie. Po kolejnych 180 sekundach bramkarza Gryfa pokonał Marcin Wydurski. To nie był jednak koniec emocji. Cztery minuty przed końcem Wejherowo dzięki bramce Łukasza Kozłowskiego znów doprowadziło do wyrównania. Wydawało się, że Chemik straci dwa punkty jednak w doliczonym czasie gry na rajd z połowy boiska zdecydował się Damian Górski po pokonaniu kilkudziesięciu metrów i minięciu kilku obrońców podcinką nad bramkarzem zapewnił zespołowi z Polic trzy punkty.

Gryf Wejherowo z 34 punktami zajmuje ósme miejsce i właściwie na siedem kolejek przed końcem sezonu wiadomo już, że do końca sezonu będzie rozgrywał „mecze o pietruszkę”. Strata do lidera wynosi bowiem 18 punktów, zaś przewaga nad strefą bezpośredniego spadku 15 oczek. W 23 kolejkach obecnego sezonu Gryf wygrał dziesięciokrotnie, cztery spotkania przegrał i doznał dziewięciu porażek. Najwyższa wygrana przypadła na 18 kolejkę gdy zawodnicy z Wejherowa zdemolowali 5:0 rozbitą kadrowo Regę.

W spotkaniach poza własnym stadionem nasz sobotni przeciwnik spisuje się przeciętnie. Z 11 spotkań wygrał pięć, dwa zremisował i cztery razy schodził z boiska pokonany.

W ostatniej kolejce w Wejherowie Gryf w derbach Kaszub podejmował Orlęta Reda. Po spotkaniu które zakończyło się wygraną 2:0 miejscowych Wojciech Wasiek z powodów osobistych zrezygnował z prowadzenia drużyny. Po kilku dniach oczekiwania władze klubu ogłosiły, iż nowym szkoleniowcem zostanie Grzegorz Niciński, były napastnik m.in. Pogoni Szczecin, Wisły Kraków (dwa mistrzostwa) oraz Arki Gdynia.

Sobotnie spotkanie Gryfa i Chemika będzie trenerskim debiutem Grzegorza Nicińskiego w roli trenera zespołu z Wejherowa. Prawie rok temu, 17 maja 2010 Niciński obejmował funkcję szkoleniowca Orkana Rumia i kilka dni później przegrał w Policach 2:1 (1:0). Miejmy zatem nadzieję, że i tym razem nasi piłkarze popsują debiut temu szkoleniowcowi. Początek spotkania w sobotę o godzinie 15.00. Zapraszamy.

relacjďż˝ dodaďż˝: C80

III liga Bałtycka (2010/2011)
Chemik Police Gryf Wejherowo
0 0
07-05-2011 15:00
widzów: ok. 250
Chemik: Strzelec - Jakubiak (46' Szewczykowski), Janicki, Baranowski, Stromczyński - Jóźwiak (86' Susmarski), Sowała, Rembisz, Kosakowski - Sajewicz (73' Galant), Neumann (60' Wołyński).

Gryf: Szlaga - Kowalski, Politowski (42’ Pliński), Oleszczuk, Kostuch, Kłos, Kotwica, Kołc, Felisiak (83’ Basiński), Gicewicz (58’ Tatarczuk), Krzeminski (76’ Smolarek)

Żółte: Wołyński (Chemik) / Oleszczuk (Gryf) sędzia: Bartosz Kramer - Witold Bogulas, Grzegorz Kądziołka (ZZPN, Szczecin)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, jaroslaw - dziękujemy