Faworyci zwyciężają w fazie Play-Off
autor: W. PieczyńskiW minioną sobotę rozegrane zostały spotkania pierwszej kolejki fazy play-off Goleniowskiej Ligi Amatorskiej Siatkówki. W tej fazie siatkarskich rozgrywek zespoły rywalizują w dwóch częściach. Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej rywalizują o zwycięstwo w całej lidze, natomiast cztery zespoły z następnych miejsc rywalizują maksymalnie o miejsce piąte. Podzielone na pary zespoły, rywalizują w dwumeczach. Zwycięzcy meczów z miejsc 1-4 zagrają w wielkim finale, przegrani w meczu o trzecie miejsce. Podobnie będzie w rywalizacji o miejsca 5-8, jednak tam zwycięzcy zagrają o miejsca 5-6, a przegrani o miejsca 7-8. W pierwszej kolejce play-off najciekawiej zapowiadały się dwa mecze zespołów z czołówki tabeli, a więc drużyn, które po fazie zasadniczej zajmowały miejsca 1-4.

Na zdjęciu: Zawodnicy Asprod-Exodus i Dream Teamu dziękują sobie za grę w pierwszym meczu.
Najpierw Asprod-Exodus grał z Dream Teamem. Choć zdecydowanym faworytem tego spotkania byli obrońcy tytułu, to w początkowej fazie meczu spisywali się oni bardzo słabo. Dream Team wyraźnie przeważał i zasłużenie wygrał pierwszego seta. Także drugi set rozgrywany był pod dyktando Dream Teamu, który w pewnym momencie miał nawet 10 punktów przewagi. Aprodowi udało się jednak doprowadzić do wyrównania i po zaciętej końcówce to właśnie mistrzowie wygrali tego seta. Niemalże identyczny przebieg miał set trzeci, w którym ponownie lepsi okazali się gracze Asprodu. W czwartym secie faworyci zagrali już o wiele lepiej, od samego początku, dzięki czemu wygrali wyraźnie tego seta i cały mecz 3:1.

W drugim meczu Arkadia Imno zmierzyła się z ekipą Instal System. W meczu tym trudno było wskazać faworyta, gdyż obie ekipy prezentowały podobny poziom. Bardzo wyrównany był pierwszy set, który Instal System wygrał dopiero w samej końcówce. Zwycięstwo w pierwszym secie podziałało pozytywnie na tę ekipę, gdyż w drugim secie Arkadia nie miała żadnych szans na przeciwstawienie się rywalom. Również w trzecim secie Instal System kontrolował sytuację na parkiecie i ostatecznie wygrał cały mecz 3:0.

W meczach słabszych drużyn również nie było niespodzianek. Zdecydowanie najsilniejsza z tej czwórki Elektra-Joker nie dała najmniejszych szans Stalmaxowi wygrywając wyraźnie wszystkie trzy sety. Bardzo zacięty był natomiast pojedynek Iny StrumianyBolechowem. Większe szanse dawano Inie, jednak Bolechowo nie chciało tanio sprzedać skóry i w każdym secie do końca walczyło o korzystny rezultat. O walce tej może świadczyć fakt, że zarówno w pierwszym secie, jak i trzecim, o zwycięstwie decydowała gra na przewagi. Ostatecznie 3:0 wygrała Ina.

Mecze rewanżowe rozegrane zostaną w najbliższą sobotę. Zwycięzcy pierwszych meczów znajdują się w komfortowej sytuacji, gdyż większości do awansu wystarczy wygranie jednego seta. Najciekawiej zapowiada się mecz Asprodu z Dream Teamem, gdyż obrońcom tytułu do awansu może nie wystarczyć wygranie jednego seta, a Dream Team pokazał już, że potrafi z Asprodem walczyć.

Wyniki - Miejsca 1-4:
Asprod-Exodus - Dream Team 3:1 (18:25, 25:23, 25:23, 25:15)
Arkadia Imno - Instal System 0:3 (23:25, 13:25, 21:25)

Wyniki - Miejsca 5-8:
Elektra-Joker - Stalmax 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)
Ina Strumiany - Bolechowo 3:0 (26:24, 25:22, 30:28)