Postawili kropkę nad "i"
Dotrzymał słowa trener Kotwicy Tomasz Arteniuk, który przychodząc zimą do klubu zajmującego ostatnie miejsce w tabeli gwarantował utrzymanie w gronie trzecioligowców. Początkowo całkowicie przebudowany zespół nie przekonywał swoją grą, a większość punktów piłkarze zdobywali na własnym boisku. Jednak dobrze przygotowani kondycyjnie i coraz lepiej zgrani kołobrzeżanie z każdą kolejką prezentowali się coraz lepiej, by w 24 kolejce rozpocząć serię meczów bez porażki i marsz w górę tabeli.

Od 1 maja (24 kolejka) do końca sezonu "Kotwa" rozegrała siedem spotkań, nie doznając żadnej porażki, a zwycięstwem w ostatnim ligowym meczu tego sezonu trzecioligowcy z Kołobrzegu postawili kropkę nad „i”, zapewniając sobie utrzymanie. Dorobek trenerski Tomasza Arteniuka w tej rundzie to: 7 zwycięstw, 3 remisy i 4 porażki. Na pożegnanie z kibicami nasza drużyna nie dała szans Cartusii Kartuzy wygrywając łatwo 3:1.

W sobotę na stadionie przy ulicy Śliwińskiego na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Roman Majchrzak i Łukasz Paulewicz, a honorowego gola dla gości zdobył Jakub Hoppe. Bohaterem został Majchrzak, który zastapił na boisku najlepszego strzelca gospodarzy Kamila Jackiewicza, który tydzień temu w Ciechocinku ukarany został czerwoną kartką. Mecz rozpoczął się od szturmu miejscowych i już w 18 minucie zespołowa akcja zakończyła się precyzyjnym podaniem Paulewicza do Majchrzaka, który bez problemu pokonał bramkarza gości. W 44 minucie bramkę do szatni po pięknej, indywidualnej akcji zdobył aktywny Paulewicz i kołobrzeżanie mający zdecydowaną przewagę w tej części gry schodzili do szatni z dwubramkową przewagą. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, piłkarze Arteniuka wciąż posiadali przewagę i w 60 minucie po raz kolejny na listę strzelców wpisał się najlepszy na boisku Majchrzak. Chwilę później piłkarze Cartusii cieszyli się z jedynej bramki w tym meczu, a padła ona w 61 minucie po strzale Jakuba Hoppe. Piłka uderzona przez napastnika gości odbiła się o kołobrzeskich obrońców, przelobowała Tłoczka i w ten sposób ustalony został wynik meczu.

Kotwica Kołobrzeg - Cartusia Kartuzy 3:1(2:0)

Kotwica Kołobrzeg: Tłoczek, Borys, Grochulski, Chrupałła, Miklasiński, Matwijów (90' Urbańczyk), Stróż, Teśman, Paulewicz, Majchrzak, Kwiatkowski (40' Procner)