Jeszcze lepiej jak jesienią, Sława górą
W dzisiejszym spotkaniu piłkarze Sławy wygrali z trzecią drużyna IV ligi Pogonią Barlinek 3:1, do przery 2:0. Bramki dla Sławian zdobyli M. Chyła 24', P. Ścisło 34', M. Hinc 55' dla gości honorową bramkę zdobył Milewicz w 82'.

Już w pierwszej minucie spotkania sytuacje strzelecka mieli gracze Pogoni. Po dośrodkowaniu piłki oddają groźny strzał głowa, ale piłkarze ze Sławna natychmiast odpowiadają. W 3 min N.Dondera oddaje celny strzał, ale Jarosinski broni. W 4 min kolejny strzał tym razem strzela K.Izmajłowicz. W kolejnych minutach Sława osiągnęła przewagę i stwarzała coraz groźniejsze sytuacje. W 8 minucie sam na sam z bramkarzem znajduje się M.Chyła, ale strzela obok słupka. W 12 minucie powtórka z sytuacji, ale M. Wawerczak także minimalnie obok słupka. To już był prognostyk na to, że bramka jest tylko kwestia czasu. I tak w 24 minucie podopieczni Megiera obejmują prowadzenie. Z prawej strony dośrodkowuje D.Sorbian wprost na głowę M.Chyły i jest 1:0.

Po bramce dalej atakuje Sława. W 29 min M.Hinc strzela nad bramka. W 34 min już jest 2:0. M.Chyła znajdujący się po prawej stronie wrzuca piłkę na druga stronę do P.Ścisło, a ten z około 7 metra z woleja w długi róg umieszcza piłkę w siatce. W 38 min odpowiadają goście, ale ich strzał poszybował nad bramką. I tak kopacze ze Sławna schodzą na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Po przerwie zaatakowali przyjezdni. I już w 47 minucie wypracowali sobie kolejna groźna sytuacje, ale P.Kaźmierczak broni. W 49 minucie sędzia podyktował rzut karny dla drużyny Pogoni, po zagraniu piłki ręka w polu karnym przez jednego z sławieńskich obrońców. Do piłki podchodzi P.Kochan, ale świetna interwencja popisuje się Kaźmierczak, który wyczuwa intencje strzelecka i broni. Natychmiastowa odpowiedz ze strony sławieńskiej, gdzie w 50 minucie znowu M.Chyła znajduje się sam na sam z bramkarzem gości i strzela obok bramki. W 55 minucie na tablicy świetlnej mamy już 3:0. Dośrodkowuje Chyła wprost na głowę M.Hinca a ten bez żadnych skrupułów umieszcza piłkę w bramce. W dalszej części gry W.Megier przeprowadza kilka zmian. Na boisku pojawiają się Z.Zawada i P.Szczygieł. W 77 min dośrodkowanie tego pierwszego ale M.Hinc z metra przenosi piłkę nad poprzeczka. W 80 min M.Chyła oddaje kąśliwy strzał, który trafia w słupek. Na boisku również pojawiają się A.Walczak i Sz.Odrowąż. W 82 min goście strzelają honorowego gola strzelcem bramki K.Milewicz.

W dalszej części spotkania próby ataków zespołu Pogoni, ale nic z tego już nie wyszło. I tak po dobrej grze Sława pokonuje Pogoń Barlinek 3:1, i awansuje na siódme miejsce w tabeli.

relacjďż˝ dodaďż˝: Slawa