Zwycięstwo akademiczek z Koszalina
autor: Robert Machowicz /RobusLesnikRosLicznie zgromadzona publiczność obejrzała bardzo ciekawe spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem Politechniki Koszalińskiej , która pokonała AZS AWF Gardinia Wrocław 29:21. Sobotni mecz lepiej zaczęły wrocławianki, które po 4 minutach prowadziły 3:0. Dopiero kolejne minuty przyniosły zmianę rezultatu, 12 minuta przyniosła remis 5:5 dzięki dwusetnej bramce w barwach akademiczek, Tatianie Bilenii. Następnie gospodynie wyszły na prowadzenie. Pojedynek ligowy następnie wyrównał się, a bardzo dobrze broniły Solomiya Shyverska oraz Magdalena Słota z AZS AWF.
W 20 minucie podopieczne Marka Karpińskiego nie umiały pokonać Shyverskiej. Miejscowe wykorzystały ten zdobywając pięć bramek z rzędu. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem koszalinianek (14:9). Druga odsłona spotkania wyglądała całkowicie inaczej, podopieczne Waldemara Szafulskiego nie pozwalały przyjezdnym na skuteczne odrabianie strat. W 37 minucie Joanna Dworaczyk zdobyła bramkę dającą ośmiopunktowe prowadzenie. Niestety uśpiło to czujność gospodyń, dzięki czemu wrocławianki zaczęły odrabiać straty. Jednak piłkarki z Dolnego Śląska opadły z sił i ponownie Politechnika zaczęła zwiększać przewagę. Sześcioma bramkami zespół grający w hali przy Fałata 34 prowadził w 50 minucie i wiadome było już powoli, kto zwycięży. Anna Morawiec bardzo dobrze zastąpiła w bramce Solomiye Shyverską. Następnie kolejne trzy bramki z rzędu dla akademiczek z Koszalina i w 55 minucie rezultat wynosił 28:19. Warto dodać, że w sobotę w ekstraklasie w zespole podopiecznych Szafulskiego zadebiutowała Adrianna Nowicka, która chwilę po wejściu zdobył bramkę. Rzut karny wykonany przez Lidię Żakowską ustalił wynik na 29:21.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/sportowefakty.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: Bengoro

Superliga Kobiet (2011/2012)
Młyny Stoisław Koszalin AZS AWF Gardinia Wrocław
29 21
10-12-2011 17:30
widzów: Leszczyński, Strzelczyk (obaj z Gdańska)
KU AZS Politechnika Koszalińska: Shyverska, Morawiec – Kobyłecka 4, Olek 1, Bilenia 5, Dworaczyk 4, Muchocka 3, Łach, Całużyńska 1, Chmiel 2, Szafulska, Błaszczyk 3, Lisewska 5, Koprowska, Nowicka 1, Matuszczyk

AZS AWF Gardinia Wrocław: Olejnik, Słota, Boczkowska – Wojt 1, Perek 4, Żakowska 3 (3k), Grądowa 2 (2k), Wiertelak, Łukasik, Rupp 2, Król 1, Antoszewska 1, Wynnyk 2, Tracz 5

Upomnienia: Bilenia, Kobyłecka, Chmiel (Politechnika)/Wynnyk, Rupp (AZS AWF )
Kary: 18 minut (Bilenia 2x, Chmiel, Dworaczyk, Całużyńska, Olek, Matuszczyk 2x, Lisewska)(Politechnika) sędzia: 800

Dane pomogli uzupełnić: kempes7, Bengoro - dziękujemy

Bardzo ważna wygrana Politechniki (Bengoro)
Zwycięstwo akademiczek z Koszalina (Bengoro)