Mogła być dwucyfrówka
Znakomicie spisali się piłkarze Pogoni Barlinek wygrywając na wyjeździe z Kluczevią Stargard Szcz. 7:0.Tym samym nasza drużyną zmazała plamę po przegranym w identycznym stosunku meczu z Flotą Świnoujście. Wynik mówi sam za siebie, gdyby nasi zawodnicy wykorzystali choć połowę ze stworzonych jeszcze doskonałych okazji do zdobycia bramki wynik mógł być dwucyfrowy. Gospodarze w całym meczu tylko dwukrotnie zagrozili naszej bramce, jednak w dogodnych sytuacjach nie potrafili uderzyć w światło bramki.

Zespół gospodarzy był równorzędnym przeciwnikiem dla naszej drużyny tylko przez 30 minut gry. Wtedy to oba zespoły stworzyły sobie po jednej dogodnej sytuacji strzeleckiej. W 7min strzał z 20m A. Piaseckiego na róg wybił Łozowski, zaś w 25min M. Magunski posłał piłkę z 16m tuż nad poprzeczką. W 27min Nowicki w ostatniej chwili ubiegł T. Muskałę wybijając mu piłkę spod nóg na rzut rożny. W 30min P. Kochan posłał dokładną piłkę do wbiegającego w pole karne T. Muskały, który strzelił obok bezradnego bramkarza gospodarzy. Dwie minuty później bliźniacza akcja naszego zespołu tym razem podającym był Ł. Małowiecki, a strzelającym M. Guraj tym razem Łozowski zdołał odbić strzał nogami. Po rzucie rożnym i błędzie obrońców Kluczevi piłka trafia pod nogi P. Kochana, który posyła ją z 12 do bramki. W 34min w doskonałej sytuacji jest T. Muskała, ale jego strzał broni nogami bramkarz gospodarzy. W 42min P. Kochan w sytuacji sam na sam mija bramkarza, ale jego słabe uderzenie zdołał sprzed linii bramkowej wybić obrońca na rzut rożny. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą cześć gry Łozowski zdołał obronić uderzenie z bliskiej odległości T. Spirzaka.
Po przerwie nasz zespół miał już przygniatającą przewagę. W 50min Ł. Małowiecki podaje na 16m do P. Kochana, który uderzeniem w długi róg zdobywa trzecią bramkę dla naszej drużyny. Dwie minuty później lewą stroną boiska rajd przeprowadza A. Piasecki, kończąc go dośrodkowaniem w pole karne, lot piłki przedłuża głową T. Muskała wprost do stojącego na 11m M. Guraja, który bez problemów kieruje piłkę do siatki. Chwilę później prawą strona boiska ucieka M. Guraj podaje do niepilnowanego T. Muskały nasz napastnik zamiast strzelać podaje na 13m do P. Kądzieli, który nie trafia czysto w futbolówkę uderzając nad poprzeczką. W 57min po akcji T. Spirzaka sam na 11m przed bramką gospodarzy zalazł się M. Guraj, ale trafił w ofiarnie interweniującego Łozowskiego. Minutę później pada w końcu piąta bramka dla Pogoni. Rzut wolny tuż obok narożnika boiska wykonywał A. Piasecki, jego dośrodkowanie piękną główką na bramkę zamienił P. Kochan. W 60min uderzenie z woleja z linii pola karnego M. Guraja przechodzi tuż obok słupka. W 80min znakomite podanie od T, Zwolińskiego otrzymał M. Guraj i w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad bramkarzem gospodarzy zdobywając swojego drugiego gola w meczu. Dwie minuty później znów szansa na bramkę, ale tym razem uderzenie T. Muskały z 16 przelatuje nad poprzeczką. W 84min po zamieszaniu w polu karnym piłka trafia na 15m do P. Kądzieli, który soczystym uderzeniem zaskakuje Łozowskiego. W 86min sam przed bramkarzem Kluczevi jest P. Antkiewicz, niestety jego uderzenie trafia w golkipera gospodarzy. W doliczonym czasie gry szanse na honorową bramkę miał Zalas, ale jego uderzenie minęło naszą bramkę.

0:1 dodaj video
Kluczevia Stargard: Michał Łozowski - Grzegorz Magnuski (60 Michał Raszczuk), Mateusz Bareja (46 Paweł Gawroński), Robert Narkun, Piotr Zdziarski, Łukasz Bulik, Emil Guzik, Mariusz Nowicki, Jarosław Zalas, Michał Magnuski, Patryk Janasik (46 Kamil Kapczyński)
Pogoń Barlinek: Piwiński - Spirzak, D. Suterski, W. Suterski, - Skop (62-Zwoliński), Małowiecki, Kądziela, Boroń (8-Guraj), Piasecki - Kochan(75- Antkiewicz), Muskała (82- Gaweł).

Żółte kartki: Narkurn, Zdziarski (Kluczevia). D. Suterski, Spirzak, Małowiecki, Piasecki (Pogoń) sędzia: M. Mikołajczyk (Drawsko Pom)