Kolejne zwycięstwo Sławy!!!
autor: slava
Kolejne już ósme zwycięstwo tej wiosny odniosła rewelacyjnie spisująca się sławieńska ekipa. W Ustroniu Morskim po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu wygrała z tamtejszą Astrą 2:1. Bramki dla Sławy Marcin Chyła 32' i 57' dla gospodarzy Marcin Zwoliński w 35'

Minuta po minucie:

1 min strzał Izmajłowicza z 30 m, bardzo niecelny.

7 min Wojciechowski strzela z rzutu wolnego wprost w naszych obrońców.

9 min strzał Zawady broni bramkarz.

10 min Chyła wpada w pole karne, ale uprzedza go Malec.

11 minKaźmierczak przecina dośrodkowanie Lewandowskiego.

14 min strzał Chyły, z linii bramkowej wybijają obrońcy na rzut rożny.

15 min rzut wolny dla Astry po zagraniu ręka przez Winiarskiego, strzela Wojciechowski, Kaźmierczak wybija na rzut rożny.

17 min rajd Dondery, niecelne dośrodkowanie.

19 min Szczygieł ponad bramką.

21 min faul Karabasza na Zawadzie, 25 m od bramki Szczygieł dośrodkowuje niecelnie.

25 min na spalonym Stępniak.

26 min strzał Izmajłowicza, ląduje pod nogami Stępniaka ten na spalonym.

30 min strzał Szczygła niecelny.

32 min piękne podanie Wawerczaka, strzał Chyły 1:0 dla Sławy.

34 min strzał Astry, piłkę nad bramką przenosi Kaźmierczak.

35 min Kaźmierczak przy dośrodkowaniu wychodzi z bramki ale uprzedza go Zwoliński i mamy remis 1:1.

36 min strzał Wojciechowskiego z 30 m, broni Kaźmierczak.

39 min strzał z woleja Astry niecelny.

41 min faul Karabasza na Zawadzie, strzał Wawerczaka minimalnie obok słupka.

44 min żółta kartka dla Dondery, po faulu na Wojciechowskim, ten sam dośrodkowuje, wybijają sławieńscy obrońcy.

45 min szybka kontra Sławy, Zawada pada w polu karnym, sędzia nakazuje grać dalej

46 min rzut rożny dla Sławy, strzał Wawerczaka po obrońcach na drugi rzut rożny, strzał Chyły broni bramkarz.

47 min wolny dla Astry, Lewandowski po naszych obrońcach na róg.

49 min Wojciechowski strzela w polu karnym, Kaźmierczak na rzut rożny.

50 min Lenkiewicz po ziemi z daleka, broni Kaźmierczak.

54 min strzał Izmajlowicza w środek bramki, broni bramkarz Astry.

56 min Wojciechowski sam na sam z Kaźmierczakiem, lepszy bramkarz Sławy.

57 min 2:1 dla Sławy, drugą bramkę strzelił Chyła.

61 min strzał Rodaka z 3 m , Kaźmierczak na rzut rożny.

64 min strzał Sęka za lekki, bez trudu łapie Kaźmierczak.

69 min strzał Stępniaka minimalnie obok bramki.

71 min strzał Astry z 30 m, niecelny.

72 min z główki Sęk broni Kaźmierczak.

78 min strzał Chyły z daleko, broni bramkarz Astry.

80 min żółta kartka dla Winiarskiego, rzut wolny dla Astry w prawym rogu boiska, dośrodkowuje Wojciechowski, Kaźmierczak łapie.

84 min Wawerczak strzela w same okienko, refleksem pokazuje się Malec i broni jego strzał.

86 min Lenkiewicz minimalnie obok naszej bramki.

90 min żółta kartka dla Izmajłowicza, wolny dla Astry, broni Kaźmierczak. Sędzia dolicza 4 minuty.

91 min strzał Wojciechowskiego obok bramki.

92 min strzał Astry ponad bramką.

93 min na spalonym Izmajlowicz.

94 min Koniec meczu. Sława wygrywa 2:1.

Po meczu powiedzieli:

Andrzej Szygenda (trener Astry) - Do przerwy Sława, szczególnie pierwsze trzydzieści minut przeważała. Później jak żeśmy wyrównali to lekka przewaga nasza. Po przerwie myślę, że tutaj decydujący moment był gdy Wojciechowski był sam na sam, Kaźmierczak obronił, drugi raz Rodak - poszła kontra straciliśmy bramkę. Sława dobrze się broniła w drugiej połowie, miała tam jedną groźną kontrę za sprawą Stępniaka. Sława zagrała bardzo ambitnie, z naszej strony zabrakło trochę skuteczności, ale ogólnie dzisiaj zasłużyła Sława, szczególnie po inicjacji do przerwy przede wszystkim pół godziny dobre było.

Wojciech Megier (trener Sławy) - Derby w Ustroniu Morskim wypadły na naszą korzyść, Sława górą. Jestem zadowolony z wyniku, gry oraz ambicji i poświęcenia. Wiadomo, że były jakieś mniejsze czy większe usterki, jeżeli chodzi o wyszkolenie techniczne, natomiast zespół dał z siebie tyle na ile na dzisiaj może i to za skutkowało tym że wygraliśmy. Najważniejszy jest zespół, nie ważne są inwidualności, myślę że Ci chłopcy już to dobrze rozumieją i dlatego ten zespół zaczął wygrywać. Mam nadzieję, żę tak będzie dalej.

relacjďż˝ dodaďż˝: Slawa