Dobra końcówka Błekitnych

Do sobotniego spotkania z GKSem Mierzyn piłkarze Błękitnych Stargard przystąpili bez trzech zawodników z trzonu drużyny, czyli Grzegorza Kownackiego, Bartłomieja Zdunka i Roberta Gajdy. Jednak mimo osłabień stargardzianie pokonali na wyjeździe zespół z Mierzyna 1:3.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane, jednak prowadzenie uzyskali gospodarze. W 30 minucie rzut wolny z okolic 25 metra wykonywał kapitan GKSu Paweł Cymanowski i mocnym strzałem pokonał Łukasza Michalskiego. Na drugą połowę trener Błękitnych Arkadiusz Zając wpuścił debiutanta Wojciecha Chwieduka, który zastąpił w bramce Michalskiego. Nie obeszło się również bez zmiany w ataku, Michała Gospodarka zastąpił Sebastian Inczewski. Zmiany i chęć zwycięstwa pomogła zawodnikom Błękitnych, którzy z każda kolejną minutą zdobywali przewagę na boisku. W 72. minucie bramkę wyrównująca zdobył Mateusz Rybka. Celny strzał pod poprzeczką w 80. minucie zaliczył również skrzydłowy Błękitnych Mateusz Jureczko. Wynik w 86. minucie ustalił Sebastian Inczewski, warto wspomnieć, iż był to pierwszy gol młodego napastnika w zespole seniorów.

relacjďż˝ dodaďż˝: hopkins