Po raz kolejny derby dla Światowida!!!
W gorące i duszne popołudnie o godz. 17 w Węgorzynie miejscowa Sparta podejmowała Światowid Łobez. Mecz rozpoczął się znakomicie dla gości, którzy w 7min strzelili bramkę po dwójkowej akcji Koby i Iwachniuka i ten drugi pokonał bramkarza Sparty Przemka Norycę. Od tego momentu do końca pierwszej połowy mecz był wyrównany obydwie drużyny stworzyły sobie po 2 dobre sytuacje. Pierw Michał Koba w sytuacji sam na sam z Norycą przegrał ten pojedynek by następnie Marcin Tomaszkiewicz pięknym strzałem głową trafił w słupek bramki strzeżonej przez Krystosiaka, później Wojtek Kliś strzelił bramkę dla Sparty, ale jak stwierdził sędzia z pozycji spalonej, więc bramki nie uznał.

Druga połowa to już przewaga Sparty niestety dla gości z tej przewagi nic nie wynikało. Światowid groźnie kontrował i z jedej z takich kontr strzelił bramkę po wrzutce w pole karne przez Zielonke lecz po drodze piłka otarła Kulczyńskeigo i Iwachniuk strzelając gola według sędziego był na pozycji spalonej. Do końca meczu nic ciekawego się już nie działo gospodarze przeważali lecz z tej przewagi nic nie wynikło i mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla Światowida!! To już drugie derby w tym sezonie dla Światowida ze Spartą wygrane w stosunku 1-0.

relacjďż˝ dodaďż˝: kamill