Spójnia znowu wygrywa
autor: K.Grzeszkowiak /KoGut/ I po raz piąty Spójnia wygrała. Tym razem poszkodowani przez Spójnię zostali koszykarze Sportino z Inowrocławia. Sobotni mecz zakończył się wynikiem 74:65. Było to piąte zwycięstwo biało bordowych i bez żadnej porażki przewodzą w tabeli pierwszej ligi koszykówki. Sportino nadal pozostają bez zwycięstwa w pierwszej lidze. Pierwsza kwarta była wyrównana. Raz prowadzili jedni raz drudzy. Lepiej zaczęli przyjezdni od prowadzenia 0:2. Później mogło by się wydawać że wszystko będzie zgodnie z planem. Gospodarze znowu zaczęli agresywnie bronic i w konsekwencji było już 7:2.
I na ten moment można było pomyśleć że emocji zabraknie. Jednak nic z tych rzeczy. Sportino doszło Stargardzian a później wyszli na prowadzenie. W ostateczności wygrali pierwszą odsłonę 19:22. I można było by się martwic o wynik. Bo jak mówią statystyki. Ten kto wygrywa pierwszą kwartę wygrywa mecz. Na szczęscie inaczej było w wykonaniu miejscowych. W drugich dwudziestu minutach Spójnia znowu zaczęła grac jak w poprzednich spotkaniach. Świetnie grał Ochońko, który po pierwszej połowie miał 8/8 w rzutach osobistych. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 20:15. Trzecia kwarta to już prawdziwa walka na parkiecie. Rzucali jedni rzucali drudzy. Ale lepiej robili to koszykarze ze Stargardu Szczecińskiego wygrywając tą kwartę jednym punktem. Nareszcie nadeszła czwarta kwarta gdzie Spójnia odjechała Sportino. Adam Parzych, Tomasz Ochońko, Tomasz Stępień, Hubert Pabian i Jarosław Kalikowski to byli zawodnicy którzy wypracowali przewagę. Adam trafił raz za trzy tak jak i Pabian. Kalikowski także nie był gorszy i popisał się akcją dwa plus jeden. Końcówka meczu należała do Stepnia. Popisał się kilkoma udanymi wejściami pod kosz. Koszykarzom Inowrocławia albo zabrakło sił albo szczęścia aby wygrać pierwszy mecz w sezonie i pokonać Spójnię. Najlepiej punktującymi okazali się Ochońko i Parzych zdobyli po siedemnaście punktów. Jedno trafienie mniej miał Stępień.
Spójnia w następnej kolejce odpoczywa. A za dwa tygodnie jedzie do Łańcuta aby zagrac z faworyzowanym Sokołem.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pzkosz.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: basket