Spójnia pokonała Polonię
Spójnia Stargard zwycięstwem nad Polonią Przemyśl 70:63 zakończyła rundę zasadniczą pierwszej ligi koszykówki sezonu 2011/12. Do zwycięstwa biało-bordowym wystarczyła wysoko wygrana pierwsza kwarta (20:8). Najlepszy strzelec Spójni - Tomasz Stępień zdobył czternaście punktów i miał 6/6 rzutów za dwa.
Stargardzianie w mecz weszła bardzo dobrze. Po czterech minutach goście prowadzili 6:0. Dobrze grał Bodych i Stępień, którzy powiększali przewagę i na dwie minuty przed końcem Stargardzianie prowadzili dziesięcioma punktami. Jeszcze z półdystansu trafił Soczewski który ustanowił wynik pierwszej warty 8:20.
W drugiej kwarcie w niecałe dwie minuty Polonia traciła już tylko pięć punktów. A po czterech minutach Przemyślanie tracili dwa punkty. Jednak po dobrej grze Stępnia i Ochoński podopieczni Aleksandrowicza ponownie odskoczyli i do przerwy wygrywali 36:26. W drugiej połowie po trzech minutach przyjezdni ponownie osiągnęli trzynaście punktów przewagi. Jednak od tej pory Polonia zaczęła trafiać do kosza. Po trzeciej kwarcie gospodarze tracili tylko trzy punkty. Wszystko miało rozstrzygnąć się w czwartej kwarcie. W niej była akacja kosz za kosz. Przewaga była 3-5 punktowa dla Spójni. Jednak na niecałe cztery minuty za trzy trafił Przewrocki i Stargardzianie mieli tylko punkt przewagi. Jednak potem Stępień, Bodych i Ochońko wypracowali przewagę. Tej nie zdołali już zniwelować przemyślanie i ostatecznie górą była Spójnia wygrywając 70:63.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pzkosz.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: service