Zwycięstwo Kotwicy
W ostatnim sparingu przed wyjazdem na obóz Kotwica pokonała młodzieżowy zespół Lecha Poznań 3:1. Bramki dla Kotwicy strzelili Patryk Skórecki, Honorat Stróż i Tomasz Preizner. Rozegrano cztery kwarty po 30 minut.
W pierwszej części meczu najlepszą sytuację wypracowali sobie goście. Uderzoną z lewego skrzydła piłkę Łukasz Krymowski zdołał wybić na słupek. Po zmianie stron Kotwica wyprowadziła szybką kontrę. Patryk Pytlak został sfaulowany przez bramkarza, który chwilę później zrehabilitował się, broniąc wykonywany przez Roberta Ziętarskiego rzut karny.
Na bramki trzeba było czekać do 54 minuty. Patryk Szymala nie zdążył do prawego pomocnika rywali i ten dośrodkował dokładnie na nogę niepilnowanego kolegi. Łukasz Krymowski był bez szans.

W drugiej połowie Kotwica osiągnęła lekką przewagę, choć pod bramką Mateusza Strusia też bywało gorąco. Wyrównanie padło w 81 minucie. Dobrze w polu karnym zachował się Patryk Skórecki i przerzucając piłkę nad brakarzem umieścił ją w siatce. W końcówce meczu padły jeszcze dwa gole. Najpierw trafił z rzutu wolnego Honorat Stróż, a w przedostatniej minucie wynik ustalił Tomasz Preizner.

W sobotę rano zespół Wojciecha Polakowskiego wyjeżdża na tygodniowy obóz do Bydgoszczy. Tam nasi piłkarze zagrają kolejne dwa sparingi - z Polonią Chodzież i Nielbą Wągrowiec, a po powrocie będą już przygotowywać się do rozgrywek ligowych.

Tymczasem wczoraj zarząd MKP Kotwica złożył w Urzędzie Miasta i na policji terminarz meczów u siebie w rundzie wiosennej i wniosek o wydanie decyzji o przeprowadzeniu imprez masowych na Stadionie Miejskim im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu. Dokument taki należy złożyć najpóźniej 30 dni przed rozegraniem pierwszego meczu. Klub zatem dopełnił formalności związanych z występami w rundzie wiosennej na kołobrzeskim obiekcie, czekamy teraz na decyzję Urzędu Miasta i Duńskiej Federacji Piłkarskiej w sprawie dopuszczenia naszych piłkarzy do gry w Kołobrzegu.

KOTWICA KOŁOBRZEG - LECH ME POZNAŃ 3:1 (0:0, 0:1, 1:1) grano 4x30 minut

Patryk Skórecki 81, Honorat Stróż 111, Tomasz Preizner 119 - dla gości 54

W 37 minucie Robert Ziętarski nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił)

relacjďż˝ dodaďż˝: FANS

Sparingi (2011/2012)
Kotwica Kołobrzeg Lech Poznań ME
3 1
22-02-2012 11:30
bramki: Patryk Skórecki 81, Honorat Stróż 111, Tomasz Preizner 119 (Kotwica) / Jakub Kapsa 54 (Lech ME)
Kotwica: Łukasz Krymowski (61 Mateusz Struś) - Kordian Rudziński (61 Tomasz Rydzak), Marcin Dymek (91 Artur Sarna), Artur Sarna (61 Piotr Augustyniak), Patryk Szymala (61 Sebastian Szych), Oleksandr Żdanow (61 Honorat Stróż), Grzegorz Skwara (61 Mariusz Kurczak), Robert Ziętarski (61 Tomasz Preizner), Patryk Pytlak (61 Lilo), Piotr Dziuba (91 Maciej Ropiejko), Maciej Ropiejko (61 Patryk Skórecki).

Lech ME: Seweryn Derbisz (61. Beniamin Małecki, 91. Julian Grzegorczyk) - Jędrzej Łągiewka (91. Szymon Zgarda), Karol Zaniewski (61. Dominik Chromiński), Adrian Cieślak (61. Jakub Borowski), Grzegorz Rogala (61. Dawid Szymula) - Arkadiusz Kasperkiewicz (61. Kamil Bździel, 91. Adrian Cieślak), Szymon Zgarda (61. Krystian Sanocki), Patryk Pietras (61. Marek Woroch) - Jakub Kapsa (61. Marcin Byszewski), Wiktor Bagiński (61. Piotr Fontowicz, 103. Kamil Bździel), Maciej Maślany (61. Paweł Baraniak).

Dane pomogli uzupełnić: pszczolek, news, Rolnik2012 - dziękujemy