Wygrali z liderem
autor: MaggiW sobotnie popołudnie świnoujskie Prawobrzeże po dobrej grze pokonało 4:2 lidera grupy zespół Pioniera” Żarnowo. Spotkanie było wyrównane, oba zespoły mogli strzelić po kilka bramek. Świnoujścianie od pierwszych minut zaatakowało bramkę rywali z Żarnowa. Łukasz Kupczyk już w pierwszej minucie spotkania odebrał rywalom piłkę i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza gości. Od tego momentu gospodarze atakowali bramkę rywali, jednakże piłkarze lidera również konstruowali groźne kontry. W 30 minucie Dariusz Mączniański odzyskał piłkę, a następnie dośrodkował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Łukasz Kupczyk podwyższając na 2:0.
32 minuta to mocny strzał z rzutu wolnego zawodnika gości, ale dobrze ustawiony Grzegorz Kiełbasa wypiąstkował futbolówkę. Parę minut później Radosław Mączniański uratował zespół UKS od utraty bramki, wybijając piłkę z pustej bramki. Na 7 minut przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę zawodnicy z Żarnowa strzelili bramkę kontaktową. Niespodziewanie przed końcem pierwszej połowy po błędzie świnoujskiej obrony Pionier strzelił bramkę, doprowadzając do remisu 2:2. Po przerwie trener świnoujścian dokonał zmian. Szansę gry otrzymał Mateusz Rodź, który chwilę po wejściu pewnie pokonał bramkarza z Żarnowa. Od tego czasu oba zespoły widząc szansę zdobycia bramek stwarzały sobie tzw. „setki”. Zawodnicy z Wyspy Uznam na 3 minuty przed końcem spotkania po raz czwarty pokonali golkipera przyjezdnych. Radosław Mączniański bardzo długim podaniem obsłużył starszego brata Dariusza, który głową strzelił bramkę. Już do końca spotkania wynik 4:2 nie uległ zmianie. Prawobrzeże w meczach ligowych w Świnoujściu nadal pozostało nie pokonaną drużyną. Następny mecz zespół ze Świnoujścia zagra na wyjeździe, rywalem będzie zespół Jastrzębia Łosośnica. Początek spotkania godz. 16.00.

relacjďż˝ dodaďż˝: Junioro