Rosnąca forma Prawobrzeża
autor: adaskoW sobotnie popołudnie 4 marca jedenastki „Prawobrzeża” Świnoujście oraz „Zalewu” Stepnica rozegrały mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2011/2012. „Prawobrzeże” wzmocnione zawodnikami powracającymi do składu nie dało szans ligowemu rywalowi ze Stepnicy wygrywając 6:3. W 5 minucie spotkania pierwszą bramkę strzeli zawodnicy ze Świnoujścia, z tym, że była to bramka samobójcza. Jeden z zawodników UKS-u niefortunnie próbując wybić piłkę skierował ją do bramki strzeżonej przez Grzegorza Kiełbasę. Szybko stracona bramka podziałała mobilizująco i w ciągu kilkunastu minut „Prawobrzeże” prowadziło 2:1 po bramkach Patryka Czyża i Arkadiusza Aleksandrowicza. Do przerwy gości ze Stepnicy doprowadzili do remisu 2:2.
Po przerwie nieoczekiwanie na 2:3 podwyższyli zawodnicy „Zalewu”. Kolejne minuty po przerwie to rosnąca przewaga drużyny ze Świnoujścia. Do remisu 3:3 doprowadził Mateusz Rodz. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Piotr Kudełka wyprowadzając „Prawobrzeże” na prowadzenie 4:3. Kolejne dwie bramki strzelił Dawid Witczak ustalając wynik spotkania na 6:3.

„Prawobrzeże” miało jeszcze kilka stuprocentowych sytuacji, ale zawiodła dokładność. „Cieszę się z gry zespołu, wygląda ona z meczu na mecz coraz lepiej. Mogliśmy wygrać dwucyfrowo, ale tu nie chodzi o wynik a o analizę gry poszczególnych formacji zespołu”- podsumował opiekun świnoujścian.

Już w najbliższy wtorek tj. 6 marca na boisku przy ul. Matejki „Prawobrzeże” Świnoujście zagra kolejny mecz kontrolny z rezerwami świnoujskiej „Floty”, a dwa dni później rywalem UKS-u będą juniorzy starsi „Floty”. Początki spotkań zaplanowano na godz. 17.00. Natomiast 10 marca zaplanowano sparing z „Bałtykiem” Gostyń w Międzyzdrojach, początek spotkania godz. 16.30.

relacjďż˝ dodaďż˝: Redaktorprawo